25. mája 2010 sa konal prvý ročník konferencie Cloud Computing Conference Slovensko a miestom konania bol hotel Crowne Plaza. Cloud je slovíčko, ktoré sa celkom často skloňuje aj u nás a všetky prognózy hovoria že ešte viac bude. Takže som tu samozrejme nemohol chýbať.

Cloud Computing Conference je pomerne známa konferencia, ktorá sa pravidelne koná v Českej republike. Usporiadateľ Exponet ale rozšíril svoje pôsobenie aj na náš trh takže sa môžeme tešiť aj na ďalšie zaujímavé konferencie.

Cloud Computing Conference je poldňová záležitosť, čo sa dialo v skratke:

  • Predstavenie SaaS platformy Google Apps, služieb a výhod, ktoré ponúka v porovnaní s klasickými on-premises riešeniami.
  • Pohľad na VMware View – virtualizovaný desktop, zjednodušenie a zrýchlenie správy, migracia na Widows 7, bezpečnosť
  • Plné a čiastočné filtrovanie pošty v claude podľa GFI
  • Novinky vo virtualizácii serverov od VMware – Ttendy vo svete a na Slovensku, ako sa chrániť pred výpadkom servera, prípadne celej lokality
  • Virtualizácia linuxovej infraštruktúry – skúsenosti s virtualizáciu pomocou KVM a Red Hat Enterprise Virtualization. Využitie technológií Red Hat pri nasadení virtualizácie vo firemnom prostredí so zameraním na cenovo efektívne riešenie
  • Ukážka riešenia ako mať infraštruktúru aj s virtuálnym prostredím pod kontrolou s produktom CUSTOMER MONITOR

Všetky prezentácie je možné stiahnuť na ccc.exponet.sk, mňa potešilo že okrem množstva zaujímavých informácii som si odniesol aj netbook Acer Aspire One D250, ktorý do návštevníckej ankety venovala spoločnosť GFI.