V piatok 20. apríla sa v priestoroch CVTI Bratislava konal 1. CloudCamp SK. Nekonferencia, ktorú dala dokopy partia nadšencov pre cloud a virtualizáciu. Samozrejme keďže ide o pre mňa zaujímavú tému tak som nemohol chýbať. Všetko sa odohrávalo v dvoch prednáškových miestnostiach, k nim patrila aj demo room kde si učastníci mohli otestovať všetko o čom sa rozprávalo. Nechýbali partnerské stánky partnerov s množstvom zaujímavých aktivít a súťaží.

  • Po otvorení eventu som začal na prezentácii Dáta pristupné kedykoľvek od spoločnosti Allycom. Tá bola o službe Keriohosting – cloud alternatíva k Microsoft Exchange.
  • Cloud Storage bola ďalšia prezentácia od Rackscale. Erik Kirschner na nej v krátkosti popisoval možnosti ukladania dát do cloudu a ich službu iFolder ktorá je podobná filozofii Dropbox ale za oveľa rozumnejšiu cenu.
  • Evolúcia alebo revolúcia? od Vmware. Prehľad aktuálnych aj pripravovaných noviniek od lídra vo virtualizácii a ich smerovanie v cloude. Prednášal Libor Nedas a bolo to naozaj vtipné.
  • Po obede rozpútala prezentácia Bezpečnost vs. Cloud Computing vášnivú diskusiu. Michal Kostal z Ernst & Young sa zapotil hlavne pri otázkach okolo Megaupload a podobne.
  • IDC ktoré prezentuje svoje predpovede v oblasti IT tento raz predstavilo predpokladané Trendy vo virtualizácii.
  • Peter Kružliak z Brichta & Partners hovoril veľmi zaujímavo na tému Cloud a legislatíva. Pre mňa jednoznačne jedna z top prezentácii tohto podujatia. Zaujímavý úvod do problematiky z pohľadu Slovenska ale aj tipy ako stavať zmluvy a na čo si dávať pozor.

Aj keď konferencia CloudCamp pokračovala ďalej aj s afterpárty tak mne nedovolili pracovné povinnosti zostať dlhšie. Veľmi milo ma prekvapila organizácia podujatia od priestorov, cez občerstvenie až po hlavný a sprievodný program. Na to že išlo o podujatie organizované z nadšenia bola úroveň naozaj vysoká, akú nedosahujú ani podobne zamerané komerčné podujatia s neprimerane vysokým vstupným.