Docker workshop
  • 🐳 Máj som začal svojim „pravidelným“ workshopom na tému Docker a kontajnery pre Fakultu elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, feedback bol opäť veľmi pozitívny, čo ma potešilo. Workshop je taký rýchly let dvojdňovým kurzom, ktorý verím spustím verejne počas jesene, vtesnaný do pár hodín.
  • 🥾Jeden z predĺžených víkendov som bol v Moravské Třebové spoznávať krásy okolitej prírody.
TEDx Bratislava 2023 v SNG
  • ❌ V poradí 13. ročník TEDx Bratislava sa konal v priestoroch SNG. Podujatie som si dosť užil, výborní rečníci, skvelá organizácia a veľmi pekný priestor.
  • 🛖 Asi žiadna iná story na mojom instagramovom účte nemala toľko interakcií ako tá z Hytta. Dal som si pár dní na otestovanie hlbokej práce a som nadšený. Krásna chata uprostred tichej prírody s maximálnym pohodlím. Určite o tom ešte napíšem alebo postrihám video. Verím, že sa čoskoro vrátim a na dlhšie.
Hytta
  • ⏩ Pripravujem po kurze Kubernetes už druhý pre Skillmea. Mám za sebou reseach a začínam tvoriť scénar. Prezradím, že to tento raz bude netechnický kurz.
  • 🎧 Na večný odpočinok sa porúčali do kremíkového neba Urbanears Plattan 2 BT. Po tom, čo som ich vyreklamoval a prišli nové po tejto recenzii, tak už bolo na nich vidieť, že sú z oveľa menej kvalitných materiálov. Urbaneras ich prestali vyrábať úplne, že vraj kvôli ekológii. Voľba padla Sony WH-XB910N, keďže sluchátka sú pre mňa spotrebný tovar nechcel som do nich investovať úplne, že ako do prvej ligy. Ale po týždni používania na cestách môžem povedať, že zatiaľ veľká spokojnosť. Noise cancelling je na parádu. Okrem toho ma na jeseň čaká verím, že viac cestovania, tak som sa dovybavil AirTag-mi.
  • 🌇 Minulý mesiac som tu končil s rekonštrukciou bytu – bude tomu tak aj tento raz. Je to mega náročné a vlastne môj fulltime job. Sabbatical išiel úplne bokom a zdá sa, že si ho o pár mesiacov predĺžim. Na svoj biznis som nemal vôbec čas a ani sa nevenujem oddychovým aktivitám. Aj keď na takmer každú činnosť pri rekonštrukcii mám firmu, tak ich koordinácia a support si môj čas pýta. Ale ako pozitívne beriem, že posledné mesiace je obrovský boom okolo AI a asi by som bol dosť smutný, že mi niečo uniká. Ale v prítomnosť majstrov, pri manuálnych prácach za ich hodinovku seniorného tech leada vidím, že sa ich to vôbec netýka a kalendáre majú vybookované aj na pol roka dopredu. Ale napredujeme.