Je tu október a ja sa teším na októbrové číslo PC Revue. Neberte to ako reklamu ale toto je jediné preiodikum z oblasti IT, ktoré pravidelne čítam, dokonca som jeho predplatiteľom. Keď som sa seriózne rozhodol, že IT bude moj život tak som chcel nájsť nejaké pravideľné čítaníčko, ktoré by mi prinieslo veľa zaujímavého a s ktorým by som mohol odboren „rásť“. To sa písal rok 1998 a ja som nastúpil na strednú.

Prvý časopis čo som kúpil bo PC Magazin. Bol som dosť sklamaný. Za tie peniaze som čakal viac. Následoval Chip. Ten ma pomerne dosť zaujal a s chuťou som ho za jeden večer celý prelúskal. Tomu sa povie smäd po informáciách Aj keď Chip bol pomerne drahý a tie bussines veci ma moc nelákaly vydržal som pri ňom asi rok. Zo srandy som si kúpil PC Space. Nikdy viac. Bol som z tej „brožúky“ znechutený. Od vtedy však tento časopis spravil veľký pokrok. Nasledovalo obdobie Computeru. Na tomto IT periodiku sa mi páčilo, že vychádzal tak často. Mal som však pocit že je skorej ladený pre začiatočníkov a tak som hľadal dalej. Raz v škole mal kamoš Pika PC World. Tak že skúsim. Vydržal som pri ňom pomerne dlho, bolo tam veľa zaujímaveho. Naposledy som si ho kúpil v niekedy cez november 2003.

Vrátim sa však troška späť. Bol február 2000 a ja som si kúpil PC Revue. Dosť ma zaujalo, tak že skúsim aj o mesiac. Časopis mal priaznivú cenu (ak si pamätám tak okolo 50.- SK), čo mi nerobilo ani ani ako študentovi veľké problémy. Dosť ma zaujali názori redakcie a keďze som sa z veľkou časťou z nich zhodoval stal som sa od roku 2001 predplatiteľom. Úroveň sa mi zdala stále rovnaká. Niekedy som na celé číslo nadával, že nemajú o čom písať a inokedy som ho aj 4x prečital odznova. Až keď si pozriem staršie čísla zistím ako veľmi stúpla jeho kvalita.

Naozaj toto neberte ako reklamu ale jednoduch sa mi ten časopis páči a rád ho čítam. Sem tam z dlhej chvíle kúpim niečo iné, ale toto je moja „srdcovka“ Inak veď weblog je subjektívna záležitosť...