Som brutálne uťahaný. Ach jo… Dnes sme boli pozrieť na KOFAKSE. Tak sa tu pokúsim popísať nejaké moje dojmy a zážitky. Dúfam že sa to nezvrtne na niečo typu “školský referát”… Veď uvidíme. Cesta do BA prebiehala v pohode, JA a mr.pika sme dorazili asi o desiatej. Eče som však musel niekde beterky do digitálu splašiť, že nech majú vnúčence pamiatku.

V BA nas čakal dr_bIOs z voľnými lístakmi. No ono to neboli až také frí lupeny. Celý trik spočíval v prepašovaní vysačky “PRESS”… cez plot a tak sme mali všetci traja prejsť. Radšej sme si lístky za kilec kúpili. Po cca 15 minutovom hľadaní, že kadiaľ sa dostaneme dovnútra sme sa konečne dostaly do prvej haly z neuveriteľných dvoch. Sme to zobrali všetko po rade. Ak sme sa zastavili všade kde nás niečo zaujalo tak celý Cofax sme zvládli za cca 30 minút aj z nájdenim občerstvenia… To som včera na inet.sk našiel článok kde sa autor brutálne sanžil porovnávať Invex s Cofaxom. Ja pravda, že na oboch výstavách sa stále zmenšuje počet vystavovateľov, no myslím že tu nieje o čom písať. Veď do BA idem preto, že je to blízko a možno niekde v kútiku duše dúfam, že táto výstava konečne naberie tie správne “obrátky”. No a do Brna lebo chcem niečo vidieť. Myslím, že tak za hodinu si to prejde a popozerá každý. Druhá vec je ak tam ide niekto napr. na seminár alebo čisto len na nejaké obchodné rokovanie, či pozrieť starých známych… Organizátori sa snažili rozdeliť toto podujatie na dve časti biznis a tých domácich uživateľov… Týmto sa chcem dostať k PC_Parku… Fakt som bol zvedaví či to bude hlavným lákadlom aj pre odbornú verejnosť. No to sa určite nedozviem, lebo za cca tri hodiny ktoré som na kofakse strávil sa im tam nepodaril vraj rozbehať net a mali nejaké technické problemy. Ešte, že to tie peknučké hostesky vedeli tak pekne vystetliť a milo sa k tomu usmiať… Takže keď už ani na net nemožeme ísť, tak že aspoň pivčo si s dr_bIOsom dáme. Omyl. Najprv im nešlo načapovať, tak sa zobralo v druhom stánku. Nedalo sa piť. Potom šuška z toho prvého, že už máme načapované… Soráč bejby… Takže ani pivom sme si nepochutili, ale možno sme len na zlý súdok narazili. Neviem. Tak aby som to nejako zhodnotil. Neviem, či som taký náročný ale nebolo tam nič čo by ma nejako zaujalo, alebo čo by som ešte nevidel. Musím podotknúť že sa oplatilo ísť dnes, cez deň pre odbornú verejnosť. Lebo keď si predstavím tie masy študákov… Ach jo Čo sa však oplatí: kúpiť nejake knihy, zlacnené časáky (hlavne u slovenského BilaGejtsa), sem tam žubriernky pozreť – aby ste si nemysleli, ja to beriem seriózne vážne, veď za rok pôjdem zase keď to mám za humnom…
Alebo že by tá moja kritická nálada bola tým počasím? No veď môžete skusiť pozrieť – tohtoročný COFAX trvá do soboty. Aby som nezabudol: Keby pán Fico viacej trénoval zo synátorom KANTRA tak o rok by nám to mohol prísť ukázať (: nejaké ti fotky nájdete medzi fotkami (: