Bratislava by bola úplne geniálne mesto pre cyklistov. Ale zatiaľ nie je, pevne verím že sa to ale zmení. Najväčším problémom sú cyklotrasy. Tie chýbajú a tie čo existujú stoja samotné ako ostrovy v oceáne – no a dostať sa na ďalší dá zabrať. Nie fyzicky...

Smutné je, že sa to nemení k lepšiemu preto, že by niekto na vyšších miestach spoznal výhody takejto dopravy. Zmena ide z dola. Ak nerátam prvých pionierov tak prvým signálom bola Cykloguerilla. Tá priniesla množstvo zaujímavých informácii.

Teraz je počuť hlavne o Cyklokoalícii – tá sa dosť angažuje aj v oficiálnej forme (magistrát, financie). Zatiaľ sa jej to celkom dobre darí. Super nápad je aj Critical Mass Bratislava, podujatie známe najmä zo zahraničia – ide o skupinovú jazdu mestom, ktoré má upozorniť na to, že a cyklisti sú tu a patria do premávky.

Ďalšou zaujímavou aktivitou je Cyklokuchyňa – komunitná dielňa, ktorá učí ľudí ako bicykel opraviť či ako sa oň starať. Ak máte potrebu si dat bajk do poriadku nemusíte to robiť v byte na koberci – skúste Cyklopoint alias "Cykloskriňa". Tú nájdete v KC Dunaj, obsahuje náradie a náhradné diely. Je na voľné použitie, len sa treba zapísať na bare. Za touto dielničkou v skrini stojí cyklokuriér Švihaj Šuhaj. Ak potrebujete niečo doručiť po Bratislave tak toto je super spôsob. Na záver ešte pridávam pár zaujímavých linkov, ktoré sa vám možno hodia.