Na tejto knihe ma fascinovalo to, že som ju vidiel v knižnici, stole alebo v ruke množstva známych o ktorých som ani netušil, že ich niečo ale marketing či PR zaujíma. To som najprv pripisoval štýlovej obálke a aktuálnemu názvu publikácie.

Po prečítaní ju obsahom a štýlom písania autora radím do kategórie učebnica. A nepochybne učebnica aká chýbala. Sociálne média sa na nás valia z každej strany a je veľmi obtiažne sa im vyhnúť a hlúpe ich ignorovať. Najmä ak robíte na PR oddelení alebo ako marketér.

Aj keď tradičné média ako print či TV nie sú mŕtve, tie nové sú dostupnejšie a pri správnom používaní aj efektívnejšie. To nehovorím o cene. Kniha Nové pravidlá marketingu & PR sa snaží čitateľa zasvätiť do toho, čo to vlastne je blog, videoblog či podcast. Spomína sociálne siete ako Facebook či Twitter, venuje pozornosť YouTube a Myspace.

Okrem toho, že spomínané služby predstavuje, tak Scott uvádza aj ako ich použiť s príbehmi zo života. Čo sa mne pozdáva je, že dogmaticky nehovorí ako mať vytvorený profil na tej-ktorej, ale ako ho využiť a pomocou neho komunikovať.

Čo je ale najväčšie plus tak to sú otázky, ktoré autor dáva. Pomocou nich si uvedomíte, kto sú vaši zákazníci, ako ich rozdeliť do rôznych skupín a vo finálne na nich presnejšie cieliť, či tvoriť obsah na mieru pre nich.

Knihu by som odporučil nie len ľudom, ktorí už využívajú tradičné média, ale každému kto sa zaujíma o to ako práve tie nové využiť vo svoj prospech, veľa o nich nevie, nepozná možnosti. Ak ste ale aktívny na Twitteri alebo Facebooku, máte tisícky fanúšikov a aktívne komunikujete tak to nie je kniha pre vás. Nové pravidlá marketingu & PR dostanete na abcknihy.sk.