Campus Party u nás nieje príliš známy pojem – dalo by sa povedať, že ide o obrovskú LAN párty, ktorá sa v roku 1997 prvý krát konala v Španielsku. Odvtedy sa rozšírila do Južnej Ameriky a celkovo je obľúbená v španielsky hovoriacich krajinách.

Ak vás zaujíma čo sa na takýchto LAN párty robí a prvé vás napadnú hry tak máte pravdu – ale nie len tie. Ide o podujatie na ktorom sa zdieľajú informácie napríklad ohľadne digitálnych médii a komunikácie, linuxe a podobne.

Španielské ministerstvo vedy a inovácií poriada v Madride od 14. do 18. apríla 2010 pri príležitosti Španielského predsedníctva Európskej únii špeciálnu Campus Party Europe. Ide o najväčšie podujatie zamerané na technológie, kreativitu a digitálnu kultúru na svete. Madrid sa tak stane na pár dní mestom kde sa stretne najviac talentov koncentrovaných na jednom mieste. Celkovo sa na nom zúčastní 800 mladých ľudí z 27 krajín Európskej únie.

Počas týchto dní budu prebiehať konferencie, workshopy a diskusie v oblastiach ako: veda, digitálna kreativita a inovácie. Sloganom Campus Party je už niekoľko rokov “Internet is not a network of computers, it’s a network of PEOPLE”, ktorý hovorí za všetko.

Registrácia na Campus Party je podmienená registráciu, zaslaním projektu a jeho vybraním porotou. Registrovalo sa vyše 50 tisíc návštevníkov. Keď mi pred pár mesiacmi prišla pozvánka na toto podujatie tak som mal pocit, že ide o spam – následná komunikácia ale ukázala že nejde o žiadny fake, nakoniec som ponuku prijal. Veď takáto príležitosť neprichádza každý deň.

Zaujímajú ma témy ako network security, blogging, fotografia či vývoj a programovanie – o tomto všetkom sa bude hovoriť. Dokonca som narazil na pár aplikácii, webov a projektov ktoré tu budu mať svoju predpremieru.

Samozrejme že sa vrámci možností pokúsim priniesť maximum informácii ako na blogu tak aj Twitteri. Pokiaľ vás podujatie zaujíma sledujte účet @campuspartyeu a hashtagy #campusparty #campuspartyeu #cpartyeu