Myslím, že gamesu Doom netreba nikomu predstavovať. No a podľa jej tretieho pokračovania natočil režisér Andrzej Bartkowiak film. Doom sa stal vo svete PC kultom a obrovskou legendou tak som bol veľmi zvedaví ako sa k tomu postavia filmári. O čo teda ide v skratke. Na základni na ďalekom Marse začali miznúť vedci, ktorý tu pracovali na svojich výskumoch. Na planétu je povolaná špeciálna elitná jednotka vojakov. Ich úlohou je za každú cenu nastoliť poriadok a vyčistiť základňu od všetkých votrelcov, alebo teda všetkého zlého. Jednotku na mieste čaká skutočné peklo, zmutované príšery ktoré bývali ľudia. Začínajú miznúť členovia komanda, schyľuje sa k poslednému boju medzi poslednými členmi ktorý sa postavia proti sebe.

Musím povedať, že film by som hodnotil ako podpriemerný, ale keďže čerpá z veľmi úspešnej hry treba povedať, že to je ešte horšie. Dej je málo dynamický, viac než nezáživný a prvú hodinku môžete veselo prespať a o nič neprídete. Veľmi máličko príšer, samotné chovanie a myslenie hercov je viac než úbohé. Cieľ ich misie je mi dosť nejasný a primitívny. Dej začne byť viac dynamický až po zlikvidovaní takmer celej jednotky, dovtedy len bezcieľne blúdenie kanálmi. Osoby sa nijako zásadne nevyvíjajú a žiadne veľké charaktery netreba hľadať. Ako som spomenul viac na akčnosti film naberie na konci kedy sa divák konečne dočká pohľadu z prvej osoby. Podľa mňa sú pohyby až príliš ladné a pomalé ale veľmi podobné hre. Nedokonalosť ukáže prestrih keď je záber na vojaka z diaľky a ten robí pre zmenu veľmi prudké pohyby, inak tento pohľad vo filme je veľmi zaujímavý.

Herecké obsadenie je v celku fajn, v hlavnej úlohe sa predstaví Karl Urban, ktorý asi podal najlepší výkon zo všetkých. Jeho protivníkom bude nabušený The Rock. No a aby bolo na čo pozerať tak situáciu zachránila Rosamund Pike. Ortodoxný fanúšikovia možno budú nadšený, ja netajím že som čakal oveľa viac. Dávam 5 z 10.