Vlog


Sleduj ma


Twitter


Dropbox a jeho premárnená šanca predať sa

Dropbox som roky používal ako moje primárne online úložisko dokumentov. Bohato mi stačila základná kapacita, ktorú som za ten čas cez referal natiahol na 12 GB. Dropbox teraz v tichosti zmenil pravidlá pre svoju službu.

Novým limitom je počet pripojených zariadení, ktoré môžu byť teraz maximálne tri. Do tohto limitu sa už neviem vtesnať, keďže ich potrebujem 5. Čo sa týka kapacity, tak mi stačí 6-8 GB. Čiže necítim sa nejako náročný po tejto stránke. Preto ma ponuka 3 TB za 10 € od Dropboxu neohúrila.

Pár dní som počkal, čo sa bude diať. Či Dropbox príde s nejakou ponukou, ako tomu bolo v prípade Evernote. Ten dávnejšie rovnako obmedzil počet synchronizovaných zariadení a ponúkol lepšiu cenu. Takže som šiel do toho. Dropbox mlčí.

Tak som si v hlave zhrnul možnosti čo vlastne potrebujem a aké podobné úložiská ešte používam. Zostal mi Apple iCloud a Google Drive.

V mojom prípade bolo možné aj vlastné riešenie na platforme typu NextCloud a pod. To mi ale pre jedného užívateľa a kapacite prišlo ako príliš veľký kanón.

Vitaj iCloud

Vyhral iCloud od Apple kvôli svojej štartovacej cene (50GB za 0,99 €). iCloud som dlhodobo používal na zálohovanie iOS zariadení, takže som si nemusel príliš zvykať.

Apple iCloud

iCloud má trochu neohrabane riešené zdieľanie súborov s ďalšími ľudmi, ale keďže to využívam minimálne, tak ma to toľko nebolí. Na terminále bol väčší problém, ale pomohlo vytvorenie symlinku

ln -s ~/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs ~/iCloud

Po týždni používania žiadna väčšia psychická ujma.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Dropbox s dávkou nových revolučných zmien

Dropbox som tu naposledy spomínal keď som sa s ním lúčil a prechádzal na iCloud. Samozrejme stále sledujem čo sa deje a posledné novinky sú celkom zás

Weekly #22

Technológie Chinese spies reportedly inserted microchips into servers used by Apple, Amazon, and others Welcome to Kubernetes 1.12 An Introduction to

Nitro – free time management pre Dropbox

Možno si poviete, že aplikácii na organizáciu času je kopec, no sem tam sa medzi šedým priemerom dá nájsť aj niečo zaujímavé. A mne príde celkom zaují

Publikované 18.03.2019

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist