Po tom, čo obľúbená služba Dropbox prešla začiatkom marca menším redizajnom prináŠa aj niekoľko zaujímavých noviniek. Zatiaľ čo na free konte ste mali za referal 250 MB teraz to je až 500 MB. Spolu ich možete mať až 32 takže kapacita vášho free účtu môže byť až 16 GB. Super je, že Dropbox sa rozhodol kapacitu navýšiť aj spätne za už získaných užívateľov. Naviac ak máte Pro účet tak za referal dostávate až 1 GB. Ak používate niektorý z moderných prehliadačov ako Chrome, Firefox alebo Safari tak vás určite poteší aj podpora drag and drop. Čiže ak ste na dropbox.com stačí súbor z vašej plochy pretiahnuť do prehliadača a uploadne sa na server. Toto je zvlášť super ak nie ste za svojim PC alebo nemáte možnosť si nainštalovať Dropbox Folder.


Pre mňa je Dropbox absolútnou jednotkou čo sa online storage týka. Aj keď jeho konkurencia ponúka viac priestoru tak vždy to nie je len o kvantite. Práve kvalita je silná stránka tejto služby – klienti na integrovanie do či už mobilného alebo desktopového operačného systému existujú snáď pre každú platformu. Veľa aplikácii pre Android alebo iOS má priamo podporu pre synchronizáciu na Dropbox.

Myslím, že jedným z mála hráčov, ktorý by Dropbox mohol ohroziť je Google o ktorého storage službe sa už dlho hovorí. Podľa mňa aj tu bude záležať akú kvalitu Google užívateľom ponúkne.