Veríte, že niesme vo vesmíre sami? Existujú mimozemšťania? Ako to vlastne je so známou pitvou rozpráva režisér Jonny Campbell v britsko-nemeckej komédii z roku 2006 s názvom Pitva mimozemšťana (Alien Autopsy).

Keď v roku 1995 svet zaujal film, ktorý zobrazuje skutočnosti z roku 1947 keď na farme 100 kilometrov vzdialenej od Roswellu spadol tanier za zverejnením pozoruhodnej pitvy americkej armády neznámje bytosti za zverejnením boli dvaja kamaráti: Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin).

K filmu sa dostali náhodou, jeden je úradník v právnej kancelárii, druhý pouličný predavač „zwarezených“ VHS pások na ulici. Okolnosti ich zaviedli do USA, kde sa snažia kupovať Elvisove predmety a video záznamy bez autorských práv. Okrem toho však Ray Santilli dostane ponuku na zhliadnutie a odkúpenie filmu, ktorý pred niekoľkými desaťročiami natočil vojenský fotograf a doteraz ho ukrýval.

Prvým problémom je kde zohať tridsať tisíc dolárov, ktoré autor snímku chce. Druhým ako vyriešiť to, že oň prídu. Film bol totiž dlho zakopaný a začal sa rozkladať. Partička tak dostane nápad, že natočia vlastný snímok. A ľudia naň naletia.

Celkovo sa dá na film pozerať ako na príjemnú komédiu s niekoľkými vtipnými hláškami a bláznivými nápadmi. Celý pravdivý príbeh rozprávajú režisérovi dokumentárnych filmov. Ako to teda bolo? Sú to fakty či fikcia? Dávam 8 z 10.