Forbs je pre mňa záhadou. Myslím, ten Český. Je neporovnateľne lepší než Slovenská verzia po obsahovej stránke - dáva mi zmysel a rád si ho kupujem keď naň v ČR natrafím. Okrem toho majú aj super web, ktorý slovenská verzia môže len závidieť. Rád sa dozviem niečo nové, aj keď nepatrím do horných 10 tisíc a ani nepodnikám. Od predplatného ma odrádza cena pre SR, ktorá je viac ako dvojnásobná. Čo už.

Viac ma ale zarazil dnešný článok Chcete podnikat na Amazonu? Jirka Mádl vám s tím pomůže, ktorý napísala Zuzana Krajíčkova. Jirka patrí do českej verzie 30 pod 30 nie len kvôli kinematografii ale aj svojmu podnikaniu. So svojim bratom a kamarátmi absolvovali kurz predaja cez Amazon a teraz si spravili vlastnú verziu.

Škoda len, že málo presvedčivú. Po otvorení webu podnikanisjirkou.cz sa nič podstatné nedozviete. Tak isto ani z videa. Treba zadať email, kam prídu všetky potrebné informácie. Už toto zaváňa neprofesionalitou a skrývaním sa. Takto si získavanie leadov nepredstavujem. Na webe sú ešte kontakty a obchodné podmienky. Tie sú linkované z megabyznys.cz, ktorý zdá sa má rovnaký cieľ. Tu sa zase dá získať video zdarma ako naštartovať podnikanie na najväčšom tržišti sveta. Opäť zase až za mail.

Forbes ale v článku uvádza aj cenu za takýto dvojmesačný kurz. A to 77 tisíc českých korun. Či je to veľa alebo málo nech si posúdi každý sám. Jeden z tvorcov kurzu takýto podobný už absolvoval a aj sa pochválil

„Dnes spolu se svou rodinou vlastní síť deseti různých e-shopů a právě přes Amazon úspěšně nabízí třeba švihadla – denně jich prý prodá minimálně 20, a to hlavně do Spojených států.“

Každopádne už majú prihlásených 30 tisíc ľudí. Strašne mi to pripomína štýl Roberta T. Kiyosakiho a jeho knihu Bohatý otec, Chudobný otec. Až na základe nej zbohatol a začalo čiastočne platiť, čo v nej spomínal.

btw odporúčam aj komentáre pod postom na Facebooku, zdá sa, že kurz si našiel svojich „fanúšikov“