Službu GitLab asi nemusím vývojárom veľmi spomínať, ide asi o najobľúbenejší spôsob ako si rozbehať svoj vlastný GitGub. Najmä na seba upozornila pri svojom nedávnom výpadku, keď napriek siedmym rôznym typom záloh zákazníci prišli o niekoľko gigabajtov produkčných dát. GitLab totiž funguje aj ako SaaS, ale má aj komerčnú on premise edíciu.

Gitter vo vývojárskej sfére asi tiež netreba veľmi predstavovať. Ide IM alebo chatovacie riešenie k repozitárom. Základňu tvorí viac ako 800 tisíc používateľov. Chatovacie miestnosti boli k verejným repozitárom zdarma, Pro verzia stála 5 dolárov za užívateľa mesačne.

Cena za kúpu služby Gitter, ktorá mimochodom vznikla len v roku 2014 nebola špecifikovaná. GitLab sa ale vyjadril, že je to pokračovaním ako sa stať najpopulárnejším SaaS riešením práve pre repozitáre. Dobrou správou je, že najneskôr počas júna 2017 by malo dojsť k otvoreniu zdrojových kódov, momentálne prebieha ich analýza a čistenie od interných služieb.

Spolu s akvizíciou príde aj na zrušenie spomínaného poplatku pre privátne repozitáre a celá služba tak bude zdarma. To sa týka aj integrácie na konkurenčný GitHub.