Vymoženosti v podobe zákazu jazdenia na bicykli či koni v ktoromkoľvek lese sa dá nájsť v novele zákona o lesoch. Aby to nebolo málo tak bude zakázané zbierať akékoľvek plody, takže vaše dieťa si už asi ťažko prinesie z lesa domov šišku či gaštan. A ak tak, za pekne mastnú pokutu – takže vás táto „hračka“ príde pekne draho. Koalícia tento vrchol stupidity ospravedlňuje častými nehodami cyklistov s turistami a nadmerným zberom húb a ich následným predávaním. Áno stáva sa to, ale len v lesoch tesnej blízkosti miest. Príde mi úplne nelogické prečo to zavádzať v každom lese. Úplne voľný pohyb budete mať buď pešo, niečo jak cyklistický chodníček či chodník pre koňov je totiž vidieť málokde.

Do lesa sa tak úplne slobodne dostane len poľovník a poslanec. Poslanec, lebo je poloboh s imunitou a poľovník lebo je slušne povedané @#*%$! Obdivujem tých, ktorý milujú prírodu a robia všetko pre ňu. Bohužiaľ to je asi len učebnicový príklad, lebo ešte som takého poľovníka ani lesníka nestretol. U nás je to len banda ožratých kreténov a legálnych pytliakov. Ale to bude asi globálny problém, stačí si pozrieť správy a vždy keď niekto zabíja niečo chránené je to nenažraný poľovník.

A prečo som taký skeptik? Bol som vychovávaný k láske k prírode a všetkému živému (možno dnes už bohužiaľ prežitok). Nikdy som nerobil bordel ani nič zlé, žijem blízko CHKO a na vlastné oči som videl jak sa počas komunizmu dlhé roky nedotknuté a zakonzervované územie mení na skládku, úplne v pohode a za pár dní. No a ak ma poľovník stretol v lese či niekde pri mokradiach s digitálom hneď ma chcel legitimovať a vypočúvať čo tam robím. No a vysvetľujte takémuto neandertálcovi, že ja tam relaxujem, prechádzam sa a v tráve kľačím lebo fotím je úplne nemožné. Najmä ak vám chce zastreliť psa na vôdzke s košíkom. To ani nehovorím, že keď ich vidíte pokope radšej sa im vyhnite.

A prečo som spomínal toto všetko? Teraz si predstavte keď dáte takémuto kreténovi nejakú právomoc: pokutovať za pár šišiek z vychádzky, za jazdu na bicykli po cestičke ktorú používate už desiatky rokov každý víkend ale v žiadnej mape ju nenájdete. Jednoducho taká novela je chorá, ako chorý sú „ochrancovia“ lesa. Čo si mám potom predstaviť pod pojmom zdraví a aktívny život? Je smutné, že súčasný komunisti pri koryte škrtajú peniaze na skutočnú ochranu prírody a chcú na nej len zarobiť. Keď sa neinvestujú peniaze, treba zabudnúť na výstavbu legálnych chodníčkov a rozvoj turizmu. Veď čo je lepšie než zakázať vstup niekam o čo sa teda netreba už ani starať a vrážať tam peniaze. A čo to bude zajtra? Zakážete mi trhať zeleninu v záhrade?