Vlog


Sleduj ma


Twitter


Google Developer Day 2008 v Prahe

V piatok 24. októbra 2008 sa v priestoroch hotela Clarion v Prahe konal prvý Google Developer Day. Keďže tento dátum perfektne zapadol do môjho týždňa v Prahe (o tom snáď niekedy nabudúce) nebolo nad čím váhať. Finálna verzia programu bola zverejnená len niekoľko dní pred zahájením tejto akcie, no už predstihu boli jasné témy ako: YouTube API, Mapy API, Android, Google App Engine atď. Takže obsahovo veľmi pestré.

Registrácia začala o deviatej hodine, hneď ma prekvapila výborná organizácia, príjemné prostredie a uvoľnená atmosféra od prvej sekundy. Počet účastníkov presiahol päť stoviek. Semináre prebiehali ako v českom tak aj anglickom jazyku, nechýbal kopec zaujímavých hostí. Prezentácie prebiehali paralelne v 4 sálach, po obede pribudla ďalšia špeciálne pre workshopy. Takže čo som počul a videl.


Kateřina Holcmanová nás hneď postavila všetkých do pozoru a požiadala o vypnutie mobilov. Na úvod mal slovo Jan Šedivý a po ňom sa rozhovoril Nelson Mattos s prezentáciou Client, cloud & connectivity. Celý deň som v podstate strávil v najväčšej sále. Do obeda odprezentoval ešte Jarda Bengl tému Intro to the Geo Web. Taký jemný úvod do toho čo všetko Google s mapami robí a aké dáta a zdroje sú k dispozícii.

Po obede sa chopili mikrofónu Jean-Laurent Wotton a Russell Middleton s témou Maps & Earth API. Tu už prišlo na praktické ukážky s API. V podobnom duchu sa niesla aj ďalšia prezentácia od Jardy Bengla a to From Mashups to Mapplets. Spravilo to na mňa veľký dojem a mal som chuť si hneď niečo vyskúšať. Toto bolo z API pre Mapy všetko. Nasledovalo Intro to Android od Michala Šrajera. Nechýbala stručná história, ľahký úvod do problematiky a pozadia celej tejto platformy. Plynulo na tému nadväzovala prednáška Pavel Petřeka - Build an Android application. Opäť sa už išlo viacej do detailov. Bohužiaľ pri konci som už musel GDD 2008 opustiť – Pendolíno nečaká.


Priznám sa že bolo ťažké vybrať si témy, ktoré som si nechcel nechať ujsť. Tak som volil tie s ktorými by som mohol mať v najbližších mesiacoch niečo dočinenia. Samozrejme ľutujem, že som toho nemohol stihnúť viac no záujem bol taký, že z niektorých miestností boli dlhé rady von. To čo som videl však bolo odprezentované na výbornú.

Zažil som už pár Developer Day rôznych spoločností na rôzne témy, no žiadna z nich zatiaľ na mňa nespravila taký dojem ako Google. Z nejednej som dochádzal zo zlým pocitom, že to bol zabitý deň, nič nové som sa nedozvedel a prezentujúci ešte „zazerali“ ak ste nekúpili ihneď ich riešenie. Prístup Google je diametrálne odlišný - Jan Šedivý hneď na začiatku podal ruku a požiadal vývojárov o aktivitu. Maximálna otvorenosť a naviac ide o služby a dáta, ktoré sú dostupné každému a zadarmo.

Google Developer Day 2008 v Prahe sa podľa môjho názoru ale aj názoru z niekoľkých blogov vydarilo. Dúfam, že sa uskutoční aj o rok. Niekoľko fotiek z tohto podujatia je v galérii. Krátke zhrnutie spravil aj Google Blog Česká republika, videá snáď čoskoro pribudnú na youtube.cz/GoogleCZ


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Recenzia Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro | VLOG #92

Stolová lampa Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro je za mňa výrobok, ktorý ma milo prekvapil a rád by som sa s vami podelil o skúsenosti z jej používan

Ako som „hackol“ kampaň Heuréky a nechal sa odpromovať v celej Českej republike

Leto je konečne tu. Po dlhšom čase som zašiel cez víkend navštíviť svoju rodinu. Pri večerných debatách mi na českých televíznych staniciach neunikla

Na Facebooku bežia phishingové kampane vydávajúce sa za Google

Celý týždeň ma na Facebooku naháňajú platené reklamy, ktoré sa tvária ako od Google. A ponúkajú kupóny na stovky eúr na reklamu v sieti AdWords. Tá bo

Publikované 03.11.2008

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist