Keď som si prečítal opis filmu na zadnej strane DVD mal som pocit, že pôjde o sladký romantický príbeh, ktorý v prvej tretine vypnem. Nakoniec som ho dopozeral a ešte sa mi aj páčil.

Ide o príbeh Juno, ktorú skvele zahrala skvelá Ellen Page. Tá zisti, že je tehotná zo svojim priateľom. Keďže je ešte teenagerka rozhodne sa to riešiť potratom. Otca berie skôr ako priateľa, než partnera preto sa rozhodne ho z jej „problému“ vynechať.

Keď ale odchádza z centra, kde má prísť k potratu presvedčí ju jej kamarátka, že to nieje dobre riešenie, každý má právo na život a sú aj iné možnosti riešenia. Juno sa nakoniec nechá presvedčiť a chce dať dieťa po narodení náhradným rodičom.

Príbeh sa zdá až neskutočne sladký no jeho spracovanie má niečo do seba. Hlavne teda samotný prístup Juno k celej veci, jej nadhľad, odmeraný prístup a vôľa mať všetko čo najskorej za sebou. Jednoducho tá baba to chce mať všetko čo najrýchlejšie za sebou.

Nieje veľa filmov, ktorý by ukazovali život na predmestí a už vôbec nie s takým odkazom na indie kultúru. Mám chuť tvrdiť, že rovno až emo. Ale práve tým si diváka získa. Príbeh dievčaťa, ktoré ma detstvo za sebou, na krku problém dospelej ženy na ktorý ešte nieje pripravená.

Ak chcete pohodový film na víkendový večer, alebo niečo čo vám dodá energiu „byť nad vecou“ tak Juno vrelo odporúčam. Dávam 8 bodov z 10.