To, že Skype bolo kúpené Microsoftom za nadhodnotených 8,5 miliárd dolárov bolo pre mňa celkom prekvapením. Tipoval by som to skôr na Facebook alebo Google, kto ho získa. Microsoft tak získal 140 miliónov užívateľov, ktorý Skype používajú. Samozrejme sa ihneď vynorili prvé dohady ako to bude zo Skype na iných platformách – odpoveď sa dá nájsť v tlačovej správe:

Microsoft will continue to invest in and support Skype clients on non-Microsoft platforms.

Samotný Microsoft má tiež vlastnú platformu pre VoIP, videotelefóniu a ústredne s názvom Lync – tú sa ale pokúša orientovať do biznis prostredia – spolupráca s Outlookom, Office atď. Skype by sa malo objaviť na hracej konzole Xbox a počíta sa s podporou pre Kinect a Windows Phone.

Skôr či neskôr bude pre  Microsoft nevýhodné živiť dva tímy (Lync a Skype Microsoft Division) pre podobné produkty, takže tipujem že jeden pohltí druhý. Alebo sa len zjednotia názvy – veď v tomto je Microsoft dobrý, premenováva všetko „doblba“. Určite ale neverím, že Skype bude v budúcnosti rovnaký všade a na „nieMicrosoft“ platformy príde „osekaný“ klient – tie „prémiové“ funkcie si nechá pod svojou strechou. No rád sa budem mýliť.