Takže tento filmeček som zhliadol krátko po premiere, no nejak som nemal čas sa mu tu ešte venovať – takže dobieham zameškané. Aj vy máte pocit, že filmy sa už v zásade točia buď podľa počítačových hier alebo podľa komiksov? No a Ghost Rider spadá do tej druhej kategórie – ide o produkt spoločnosti Marvel, ktorá dala svetu postavy ako X-Men, Spiderman či Hulk. Takže v skratke o čo ide.

Johnny Blaze (Nicolas Cage) je motocyklový kaskadér a spolu zo svojím otcom majú vlastnú šou. Otec je však vážne chorý, no a keď za Johnnym prichádza samotný diabol, že za otcove zdravie chce jeho dušu príde mu tak ako vtip. Stane sa však niečo neuveriteľné – otec je do rána fit. No diabol si hneď berie jeho život pri nevydarenom triku na motorke. Johnny teda opúšťa svoju lásku Roxanne (Eva Mendes) a pokračuje aj naďalej v kariére divokého motorkára. Je nezničiteľný a nech robí čokoľvek nedokáže sa zabiť. Takže ide do tých najväčších výziev – ochrannú ruku nad ním drží diabol. Lenže moc samotného diabla ohrožuje jeho syn ktorý ho chce zvrhnúť. V tom si diabol spomína na Jonnyho a spraví s neho svojo služobníka Ghost Ridera. Samozrejme je to v najnevhodnejší okamih, keď si Johnny a Roxanne po rokoch opäť k sebe našli cestu. Viac neprezradím.

No a teraz k mojím dojmom. Prvou chybou je režisér. Mark Steven Johnson jednoducho takéto filmy natáčať nevie. Prvým dôkazom je úplne posraný Daredevil v jeho podaní, teraz aj komikový Ghost Rider. Určite si povšimnete, že postavy nemajú žiaden priestor na svoje rozvíjanie. Pridadalo mi to ako keď hrdina bojuje zo zloduchom, režisér povie po dvoch úderoch to stačí musíme ísť ďalej. Nicolas Cage sa do takejto „nenáročnej“ úlohy hodí, ale napriek tomu si myslím, že ako herec má na viac. Snímku moc nepomohla ani brutálne nádherná reportérka, čiže Eva Mendes. Pozerať sa na ňu dá, ale priestoru dostala tak isto minimum. Po hodine a pol to asi došlo aj režisérovi, takže sa to snaží vynahradiť aspoň veľkolepým záverom, keď tradične bojuje dobro vs. zlo. Filmové triky a kamera sú dosť dobré. Takže ak chcete na dve hodinky vypnúť a relaxovať, alebo ste brutálny fanúšik komiksového Ghost Ridera tak film sa vám bude páčiť. Vedel som na čo idem a nič mimoriadne som nečakal a ani nedostal – takže dávam 4 body z 10.