Každý ich zažil. Nič príjemné, niekto ich častejšie dáva niekto dostáva. No asi sa zhodneme, že po nich si každý povie „tak toto už nechcem nikdy viac zažiť“. A samozrejme každý ich inak znáša. Práve kopačky sú hlavnou témou americkej komédie režiséra Nicholasa Stollera.

Hlavným hrdinom je hudobný skladateľ Peter, ktorý práve dostal kopačky od svojej priateľky – Sarah. Ona je hviezdou televízneho seriálu, on k nemu robí hudbu. Peter sa cez rozchod veľmi ťažko prenáša, na odporúčanie svojho brata sa rozhodne ísť na Havaj. Sarah tam vždy chcela ísť a on potrebuje z bytu vypadnúť, lebo všetko mu ju pripomína. Čo však osud nechce v rovnakom hotely býva aj Sarah s novým priateľom. Peter sa však začína zaujímať o recepčnú. Príbeh je jednoduchý a priamočiari.

Kopačky (Forgetting Sarah Marshall) sú romantickou komédiou pri ktorej sa nebudete nudiť aj keď má takmer dve hodiny. Postavy sú veľmi reálne, až obyčajné. Tak isto aj romantika je občas až drsná.

Peter je netradičná postava – hrá ho Jason Segel. Áno je to Marshall Eriksen z legendárneho seriálu How I Met Your Mother. Polku filmu je nahý a druhú polku plače. Podieľal sa aj na jeho scenari, takže po zhliadnutí filmu ľahko zistíte ktoré „humusárny“ v HIMYM má na svedomí on. Sarah si zahrala Kristen Bell, zaujímavá bola aj Mila Kunis, ktorá ten rok (2008) zvládla ešte úlohu vo filme Max Payne.

Pre mňa sú Kopačky komédiou minulého roka. Dobre padnú ako tím, čo ich prežívajú a tak isto aj tím čo sa ich neboja. Výborne ma pobavili a zrelaxovali. Po druhom zhliadnutí s polročným odstupom dávam 8 z 10.