Pri tvorbe poslednej šablóny na blogu som hľadal riešenie ako rozdeliť kategórie do dvoch stĺpcov. Predsa len sa ich nazbieralo celkom dosť a v jednom stĺpci mi pripadali také nekompaktné. Pôvodný výpis vyzeral takto:

<?php wp_list_categories('show_count=1&title_li=<h2>Categories</h2>'); ?>

Mne sa pre toto riešenie pozdával jednoduchý PHP cyklus – veď načo všetko riešiť nejakými rozšíreniami, keď sa to dá spraviť priamo v šablóne:

<div id="foo_kategorie"><?php $cats = explode("<br />",wp_list_categories('title_li=&echo=0&depth=1&show_count=1&style=none')); $cat_n = count($cats) - 1; for ($i=0;$i<$cat_n;$i++): if ($i<$cat_n/2): $cat_left = $cat_left.'<li>'.$cats[$i].'</li>'; elseif ($i>=$cat_n/2): $cat_right = $cat_right.'<li>'.$cats[$i].'</li>'; endif; endfor; ?> <h2>Kategórie</h2> <ul class="left"><?php echo $cat_left;?></ul> <ul class="right"><?php echo $cat_right;?></ul> </div>

Do súbora style.css vašej šablóny nezabudnite pridať dve triedy, ktoré pozicujú stĺpce. Ich pomenovanie nechám na vás, mnou použité left a right možno už máte v šablóne pre iné triedy.

Pokiaľ budete chcieť ešte viac ušetriť miesto odporúčam plugin DomTABs. Osobne som ho zatiaľ len testoval, nasadený nieje no možno ho čoskoro pridám do pätičky. Ide o dosť pekný JavaScript, ukážku aj návod na jeho použitie nájdete na problogdesign.com.