CES je za nami a jednou zo zaujímavých noviniek, ktoré na ňom boli predstavené je bez pochýb LINK. Pod týmto generickým označením sa skrýva externý SSD disk, ktorý sa dá pripojiť pomocou Bluetooth alebo WiFi. A že ide o naozaj pekný kúsok hardvéru svedčí aj ocenenie CES Innovation Awards 2017.

Ide o krabičku s rozmermi 5x5 centimetrov a hrúbkou 2,5 centimetra – čiže sa v pohode zmestí do tašky a je vhodný aj na denné nosenie. Obsahuje 64-bit procesor s 4GB DDR4 RAM a vlastný operačným systémom. Nabíja sa pomocou USB-C portu a k dispozícii je s kapacitou 256GB, 512GB a 2TB.Všetko s SSD (Solid State Drive) prevedení.

1300 mAh batéria udrží zariadenie dva týždne v stand by režime a je možné z neho streamovať 5 hodín. K LINK sa dá prikúpiť externá batéria, ktoré streamovanie predĺži o ďalšie tri hodiny. Ďalším doplnkovým modulom je 4G LTE. Čo sa týka streamingu, tak naraz vie obslúžiť až 15 zariadení.

iOS, macOS, Android, Windows a Linux sú operačné systémy ktoré so zaradením vedia pracovať. Čiže všetky majoritné. LINK tak môže slúžiť ako úložisko pre mobil, fotoaparát, akčnú kameru a pod.

K dispozícii je v dvoch odtieňoch sivej. 256GB model stojí 349.99, 512GB 499.99 a 2TB 1,149 amerických dolárov. Cena teda nie je najlacnejšia no momentálne ide asi o najlepšie zariadenie svojho druhu čo je možné zohnať. Za mňa palec hore.