Dnes sú to presne dva roky čo píšem tento môj verejný webový denník, alebo ak chcete blog. Preto myslím, že si zaslúži nejaké to zhrnutie. Začínal som na freehostingu Host.sk (alian.host.sk), keďže ten zaviedol opatrenia, ktoré sa mi nepáčili prešiel som dočasne na WebZdarma.cz (alian.wz.cz) a začalo hľadanie ideálneho freehostingu, nikdy som nepočítal z nejakou extrémnou návštevnosťou preto som zvolil Freeserver.sk na ktorom som zostal doteraz. Za pár mesiacov mi bude končiť hosting tak to bude ešte uvažovania, či prejsť na iný platený alebo zostať pri tomto.

Systém ktorý používam je CMS Mambo, z ktorým som veľmi spokojný. Skúšal som samozrejme aj iné systémy ale prechod na ne by bol pre mňa viac než bolestivý a nepotrebný.

Návštevnosť mám okolo 65 ľudí cez víkendy a 100 cez pracovné dni. O štatistiku sa mi stará Toplist.cz, ktorý zaznamenal okolo 19 200 návštev. Od začiatku roka sledujem návštevnosť aj meraním na naj.sk, kde sa umiestňujem medzi štyrmi najnavštevovanejšími weblogmi. V knihe návštev je 178 odkazov a k 537 článkom bolo napísaných spolu 267 komentárov.

Podiel prehliadačov je nasledovný:
39.47% MSIE 6.0
31.65% Mozilla/5.0
2.92% MSIE 5.0
2.69% Opera/8.0
2.54% MSIE 5.5
0.82% Opera/7.5
19.92% Ostatné prehliadače, vyhľadávače a nezistené

Najmä za posledný štvrťrok som zaznamenal náraz užívateľov s prehliadačmi Gecko, čo ma osobne veľmi teší. Návštevníci pochádzajú väčšinou zo Slovenska (54%), Českej republiky (12%), USA (10%), Rakúska (5%) a ostatné sú nezistené, alebo z iných krajín.

Snažím sa písať predovšetkým technické veci, sem tam zavŕtam aj do nejakých netechnických tém, no vidím to najmä tak, že ma čítajú hlavne ľudia čo sa venujú alebo zaujímajú o IT. Zo začiatku to bol taký môj "príhodovník", teraz asi až príliš zarezávam do hudby a livestyle. Naďalej sú (a zostanú) však hlavnou náplňou informačné technológie. Ani radšej nebudem počítať, koľko času som nad tvorbou, upravovaním a samotným písaním spotov strávil. Je to fajn, ak mám prístup ku všetkým poznámkam z každého miesta kde je net. Ešte viac ma však teší, ak tu niekto nájde niečo zaujímavé. Potom ten čas strávený pri tejto nehmotnej činnosti naozaj nieje zabitý.

No a čo sa mi za tie dva roky, v osobnom živote zmenilo? Najmä ten posledný rok a pol bol asi zatiaľ najlepší a najkrajší v mojom živote, pretože som stretol veľmi fantastickú babu. Bola a je pre mňa všetkým. Keďže nič pekné u mňa netrvá večne, jednoducho pre mňa z nevysvetliteľných dôvodov, sa všetko skončilo. Ale, život ide ďalej. Aj vďaka, tomuto blogu som však prišiel do kontaktu z veľa dobrými a zaujímavými ľuďmi. Nepíšem to tu pretože by som sa chcel nejako brutálne vychvaľovať, akú mám kariéru za sebou. Sú oveľa, oveľa viac úspešnejšie weby. Chcem povedať toľko, že som prekvapený, že aj po dvoch rokoch ma to stále rovnako baví.