Priznám sa, že pôvodne som o nej nechcel písať aby to nepôsobilo príliš zaujato a naviac som konferenciu neabsolvoval celú. No aj pár týždňov po jej skončení sa ma na ňu ľudia pýtajú tak dám aspoň pár postrehov.

Štvrtok prebiehali workshopy, dorazil som až na piatkovú konferenčnú časť. Bol to koniec predĺženého leta a od rána riadne pršalo. Zo stanice som si to dal pešo a opustený areál vyzeral ako Ibiza po sezóne. Organizátori zvolili pre miesto konferencie skvelé miesto, hotel Senec.

Priestory boli skvelé, prednáškové sály tak isto. Či chcete alebo nie tak základom je dobré občerstvenie a jedlo. Ľudom môžete priniesť akékoľvek posolstvo, no keď ich neuspokojíte po tejto stránke tak vás budú ohovárať po všetkých sociálnych sieťach. Možno detinské, no pravdivé.

Problémy vraj boli s wifi pripojením – osobne som nič také nezaznamenal, no opäť tradičný problém konferencii. Myslím, že kto chce ísť na takéto podujatie tak sa má venovať témam ktoré na ňom bežia. Pracovať mohol v práci a kto je nepostrádateľný tak tu je možnosť 3G. Takto to osobne riešim aj ja na väčších podujatia aj v zahraničí ak mám potrebu byť online.

Skôr komicky vyzerali problémy zo zvukom kedy sa prenášal cez repro z jednej sály do druhej. To je ale inak ospravedlniteľná vec.

To najdôležitejšie je ale obsah a ten priniesli rečníci. Konferencia MANAGER EXPO ponúkala dve veľké sekcie a to Social media marketing a Time management. Tento raz som dal prednosť tej druhej nakoľko som mal o time managemente rozprávať aj ja.

Výber rečníkov bol super. Dominik Formánek mal úvod do problematiky time managementu no bolo to hlavne o príbehoch a cieľoch. Myslím, že bolo veľmi dobré začať takýmto úvodom.

Lukáš Gregor je v oblasti riadenia a organizovania času bez pochýb legendou. Hovoril o papieri a pere pri metóde GTD. Nekonečnej vojne medzi elektronickým a papierovým riešením bez jasného víťaza.

Po prestávke vystúpil Michal Truban s prezentáciou o SCRUMe a kde všade sa dá aplikovať ako motivuje ľudí a ako je ňou nakazený celý Websupport.

Pavel Miksa napriek tomu, že podľa ZTD „žije“ len rok pôsobil že sa stouto metódou už narodil. Hovoril o vlastnej metóde, rovnováhe a vnútornom pokoji.

Po obede hovoril Petr Mára o rušivých vplyvoch súčasnej doby na GTD. Petra netreba vôbec predstavovať je to žijúca legenda a tejto metóde robí fantastickú osvetu. Vidieť ho prezentovať naživo je vždy zážitok. Nasledovala panelová diskusia s piatimi rečníkmi. Po nej som musel konferenciu opustiť kvôli ďalším povinnostiam.

Zo svojou prezentáciou ako rečník niesom vôbec spokojný, myslím že sa dala poňať zaujímavejšie. Chcel som sa zamerať hlavne na prax. V každom prípade vďaka každému kto na ňu prišiel a snáď mu aspoň niečo dala. Aj touto cestou ďakujem organizátorom za pozvanie.

Myslím že množstvo už aj zabehnutých konferencií si môže z prvého ročníka MANAGER EXPO brať príklad. Dúfam, že organizátorov to motivovalo do ďalšieho ročníka. Ja sa už teraz teším.