Možno si ešte spomínate na môj blogpost o službe TunnelBear, ktorý má takmer presne štyri roky. Boli naň veľmi dobré reakcie a myslím, že odvtedy som veľa priateľom túto službu odporučil a používajú ju bez toho aby vôbec vedeli čo to Virtual Private Network (VPN) je. Pekným príkladom je ako vďaka virtuálnej privátnej sieti Získať Evernote Premium za 18€ namiesto 60€.

TunnelBear teraz za nešpecifikovanú sumu kupuje McAfee a plánuje ju začleniť do existujúceho produktu Safe Connect. Inak samotne McAfee patrí od roku 2011 pod Intel avšak po počiatočných problémoch so začlenením (Intel Security) funguje ako samostatný subjekt.

TunnelBear je teda dobrým príkladom ako preraziť na celkom plnom trhu akým poskytovanie VPN sieti určite je. Služba existuje od roku 2011 a vyvíjala sa v Kanadskom Toronte. Komunikácia je šifrovaná pomocou AES-256, klient pre iOS 8 používal AES-128.

Desktopová aplikácia bola dostupná pre Windows a macOS – z mobilných platforiem pre Android a iOS, okrem toho aj ako rozšírenie pre Operu a Chrome. Zaujímavosťou je, že TunnelBear zverejnil v lete minulého roka výsledky nezávislého bezpečnostného auditu pre svoje aplikácie.