Celý dej sa odohráva v Mexiku kde sú únosy detí najmä z bohatších rodín na dennom poriadku. V hlavnej úlohe sa predstaví Denzel Washington ako John Creasy, ktorého už zo zabíjania omrzel život a stala sa z neho troska. Jeho priateľ Rayburn (Christopher Walken) ho privedie do Mexiko City, kde príma ponuku osobného strážcu pre malú Pity Ramosovú (Dakota Fanning – áno tá malá ukričaná z Vojny svetov). Film sa dá rozdeliť na dve polovice.

V tej prvej sledujeme, ako Pity preniká pod hrubú kožu tvrdého Crasyho a postupne si ho získava. Všetko je veľmi realisticky vykresľovane. Zvrat však nastane keď je dievča unesené a on ťažko zranený, dokonca obvinený zo spoluúčasti.

Tu začína druhá, oveľa tvrdšia stránka filmu. Mení sa na chladnokrvného zabijaka, ktorý nemá zľutovanie z nikým. Z každého vysaje všetky informácie, čo potrebuje a nikto nieje pred ním v bezpečí. Počas celého filmu môžeme sledovať trhané zábery kamery, rýchle a zase spomalené prechody, ktoré vyvolávajú tie správne emócie. Herecké výkony hodnotím veľmi dobre, Denzel Washington je ideálny herec pre nejednoznačné a morálne silné postavy, no a Dakota Fanning podala taktiež veľmi presvedčivý výkon. Muž v ohni je thriller, ktorý pôsobí v celku vyrovnane, nájdete v ňom krvavé scény i sentimentálne slzy. Nič sa však nedozvieme z minulosti Johna, len pár vecí v útržkoch. Divne na mňa pôsobilo to, že jeho súperi vyzerali čím dal viac ako nejaký amatéri. Fajn bolo, že polícia mu nechávala voľnú ruku.

Samotnú pozornosť si zaslúži hudba k filmu, tá je veľmi dobrá. Najmä posledná scéna na mňa veľmi zapôsobila a hudba do nej skvelo zapadla. A dobre hodnotím aj záver filmu... 8,5 z 10

Dráma / Thriller USA / Veľká Británia, 2004, 146 min. Réžia: Tony Scott. Hrajú: Denzel Washington, Christopher Walken, Dakota Fanning, Robert Downey Jr., Marc Anthony, Mickey Rourke