James Clayton (Colin Farell)je nadaný študent, ktorého sa pokúša k CIA naverbovať náborový agent Walter Burke (Al Pacino). Pri čom zneužije záhadné zmiznutie jeho otca z pred niekoľkých rokov, ktoré Jamesa poznačilo. Nakoniec príma ponuku a odchádza na výcvik agentov. Tu sa zoznamuje z Laylou Moore (Bridget Moynahan).

Počas celého výcviku je im do hlavy vtĺkané, že nič nieje ako sa zdá a všetko je len test... Film je do svojej polovice vcelku zaujímavý a dobre sledovateľný. Pôsobí ako film zo skúšok a výcviku agentov, a každá splnená úloha ich posúva niekam ďalej. Tu však prestáva byť film zaujímavý sa do svojho konca trpí veľkou prekombinovanosťou, ako to už u podobných amerických filmov býva.

S tou prekombinovanosťou, je to až také zlé, že ak na chvíľu prestanete sledovať dej, tak nezistíte, že k to je vlastne s kým a kto je vlastne ten "dobrý". Bohužiaľ tento nedostatok má snímok až do svojho konca a posledná tretina je viac než hrozná. Herecké výkony sú priemerné no určite lepší výkon podal Colin Farell ako Al Pacino. Troška divné, až smiešne mi prišlo nasadenie vírusu, ktorý vie vypnúť všetku energiu cez el. sieť do deja. Uvidíte však kopu pc a notebookov od Dellu, ktorý je mimochodom sponzorom filmu. Taktiež nejaký ten Mac a Operu. Film je zo začiatku naozaj záživný ale koniec mi fakt nesadol, nemám jednoducho rád, že než toho šmejda na koniec zabijú všetko v dlhom monológu obkecá.

Takže dávam 6 bodov z 10.

Thriller USA, 2003, 115 min. Réžia: Roger Donaldson. Hrajú: Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan, Gabriel Macht, Kenneth Mitchell, Eugene Lipinski, Neil Crone