Vlog


Sleduj ma


Twitter


Nový slovenský denník

Včera večer krátko pred polnocou sa spustila ostrá prevádzka nového spravodajského webu Denník N. Ten sa doteraz prezentoval pod názvom Projekt N. Myslím, že čo predchádzalo jeho vzniku zachytil snáď každý.

Podľa menu je možné trafiť aktuálny záber webu: Slovensko, svet, ekonomika, kultúra a komentáre. Pred spustením pribudla možnosť si založiť blog – toto sa nováčikom veľmi oplatilo nakoľko posty boli slušne promované a zdielané redakciou.

Mimochodom tú tvorí viac ako 40 ľudí (bez externých prispievateľov), čo je na takýto štártap priam zabijácke číslo. Nie je pochýb, že sa budú musieť obracať.

Späť ale k samotnému webu. Dizajnovo vraj nejde o finálnu veriu a na detailoch sa bude pracovať. Každopádne súčasný layout je rozdelený do troch stĺpcov – prvý obsahuje redaktorské články, druhý aktuality a tretí prehľad najčítanejších článkov za rôzne časové obdobia tak ako ho poznáme zo SME.sk a reklamu na podporu denníka.

Denník N - deň po spustení

Čerstvým závanom inovatívnosti a odlišnosti je práve stredný stĺpec Aktuálne s krátkymi správičkami. Je pomerne často aktualizovaný, obsahuje aj grafiku či odkazy na zahraničné zdroje. Myslím, že toto môže byť slušným ťahúňom napríklad v prípade zapracovania do mobilnej aplikácie. Predsa len napríklad pri SME.sk vidím ráno aj večer tie isté články. Toto pôsobí fakt fresh.

Čo by sa dalo vyčítať je z pohľadu dizajnu veľa. Mobilná verzia je rozbitá, text je zle formátovaný. Nejako neviem rozlíšiť čo sú blogy a čo redakčné články, napríklad podľa URL, pri ich výpise z menu mi chýbajú mená autorov, čas publikovania a pod. Na tablete (1024px) je layout tak isto zlý: najmä nadpisy, odseknutie tretieho stĺpca dole, nemožnosť zoomovať si text. Verím, že sa to podarí pofixovať.

Beriem to ako začiatok, denníku držím palce a verím, že sa zaradí na prvé priečky mienkotvorných médií v tejto krajine. Všetky predpoklady pre to má.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické vi

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

Prečo začať blogovať v roku 2021? | VLOG #89

Myslíte si, že blogy sú mŕtve? Dá sa povedať, že na Slovensku áno. Nepoznám žiadnu technologickú alebo marketingovú autoritu, ktorú by som pravidelne

Publikované 05.01.2015

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist