Niekto tam už je, nikto sa tam chystá a niekto ešte nevie, že existuje. Téma posledné mesiace dosť premielaná - no mám pocit, že teraz vrcholí. Veď už bol aj v SME! Facebook je tu a kto používa internet naň musel naraziť. Zaujímavé je, že aj tí „old school blogeri“ (napísané s najväčším rešpektom) ho minimálne už testujú, alebo sa k nemu opätovne prihlásili kedže doteraz neboli príliš živí. Za posledné dni začal byť aktívnejší Peter Šlosár, Peter Druska či Piki. Možno príliš subjektívne, ale zato zaujímavo boli popísané Vývojové fázy užívateľa. Často sa Facebook najmä v diskusiách spomína ako Pokec.sk „killer“ - k tejto téme sa rozpísal Tomáš Abaffy Zoznam.sk a Facebook nie sú pre Azet konkurenciou....

V žiadnom prípade by som nemiešal všetky komunitné služby dokopy – mikroblog, Facebook, IM kecálkov používam pre rozdielne skupiny ľudí. Preto sa skôr skepticky staviam k službe ping.fm, ktorú popisoval depi . Jej úlohou je nastavovať rovnaký status na nich. Páči sa mi názor Tomáša Gluchmana a prikláňam sa k nemu, po boome sa blíži presocializovanie.

Určite si treba rozmyslieť čo chcem povedať svetu (všetkým), svojim čitateľom (na blogu/mikroblogu), priateľom a rodine (na Facebooku) alebo kolegom (na IM). Je toho málo, čo sa hodí všade.