Túto austrálsku trojku buď milujete alebo zatracujete. Isté však je že Anscenic, Speed a Elhornet poriadne rozvírili vlny drum and bassovej scény. Začiatkom leta im vyšlo album Hold Your Colour, na ktorom nájdete takmer všetko najlepšie, čo doteraz vyprodukovali. Za svoju krátku existenciu, formácia bola založená v roku 2002 si toho môžu pripísať pomerne veľa. Ich prvým výsledkom spolupráce bol track Valut, ktorý získal ocenenie najlepší singel roku 2003 od Knowledge Magazine a vyšiel na prestížnom labeli 31 records UK.

Pendulum hneď od začiatku zaujali také osobnosti, ako Adam F a dj Fresh (Bad Company) a veľmi ich podporovali. Pod víziou vzájomnej spolupráce a rozvoja rovnakého štýlového zamerania sa vtedy pridali do novo vzniknutého labelu Breakbeat Kaos. Singel Another Planet z podkladom Voyager sa dokonca vypracoval na prvé miesto UK Dance Charts. Ale späť k cd, Hold Your Colour vyšlo ako 3 x 12", dva samplery, dve singlové CD a CD zo štrnástimi trackami. Práve tá posledná verzia sa mi dostala do rúk. Čo na cd nájdete?

01. Prelude
02. Slam
03. Plasticworld
04. Fasten Your Seatbelt
05. Through The Loop
06. Streamline
07. Girl In The Fire
08. The Terminal
09. Out Here
10. Tarantula
11. Hold Your Colour
12. Sounds Of Life
13. Another Planet (Bonus Track)
14. Still Grey (Bonus Track)

Ak ste si doteraz mysleli, že ste Pendulum naozaj nepoznali už po prvom počúvnutí zistíte, že opak je pravdou. Budete ich poznať z každej strany. Pár mojích naozaj krátkych komentárov k niektorým trackom z albumu: Prelude – intro ktoré by mohlo byť troška dlhšie. Slam – tak toto je typická stránka Pendulum, rýchla energická záležitosť. Plasticworld – viac vokálovo zameraný track, pohoda na počúvanie. Fasten Your Seltbelt – spolupráca z Freestylers sa vyplatila, melodická záležitosť. Through The Loop – pomalý odmeraný začiatok, ktorý postupne graduje. Sounds Of Life Feat. Jasmine Lee – tak tomuto ja hovorím "babský" drum and bass, ale výborná vec na počúvanie. Tarantula – veľmi známa a hraná vec. Hold Your Colour – track z rovnakým názvom ako samotný album (alebo že by naopak), nebezpečne chytľavá vec. Ešte by som rád spomenul dva bonusové tracky, tým prvým je asi najlepšia vec Another Planet. O tom, že zameranie chlapcov z Pendulum má veľa polôh svedčí aj druhý bonusový a posledný track na cd - Still Grey – veľmi pohodová záležitosť na počúvanie.

Kritika od albumu Hold Your Colour čakala viac a hodnotí ho ako lepší priemer. Najväčší priaznivci však naň nedajú dopustiť. Mne sa zdá celkom vyvážené, aj keď asi nedokážem povedať, ktorý track ma najviac zaujal. Dávam 8,5 bodu z 10.