Vlog


Sleduj ma


Twitter


Zachráňme Rádio_FM

Rádio__FM_ onedlho veľkolepo oslávi svoje prvé a zatiaľ to vyzerá tak, že aj posledné narodeniny. Toto rádio je tretím okruhom Slovenského rozhlasu a má asi 250.000 poslucháčov. Problém je v tom, že obaja kandidáti na post riaditeľa rozhlasu s týmto okruhom nepočítajú. Marián Šinkovič sa vyjadruje v zmysle, že Rádio_FM je jednoducho nepotrebný okruh, no a Ľuboš Machaj si predstavuje zlúčenie z rádiom Devín a jeho neskorším postupným zaniknutím. Vôbec mi nieje jasné prečo tak obaja páni chcú urobiť, pretože rádio si vytvorilo svoju značku a poslucháčov len pribúda.

Toto len naznačuje, že alternatíva na Slovensku jednoducho nieje podporovaná. Ide o jediné rádio pre mladých s takým širokým záberom, ktoré dokonca obdivuje riaditeľ Českého rozhlasu a je preňho veľkou inšpiráciou. Radio_FM ako jediné ponúka tak široký priestor začínajúcim umelcom, pričom ostatné rádia do éteru púšťajú len komerčné veci. Ak sa rádio zruší 250.000 poslucháčov nemá možnosť prejsť k inému ekvivalentu. Ak vám nieje budúcnosť rádia ukradnutá nájdite si chvíľku čas a podporte petíciu na webe www.robsoft.sk/radiofm . Doslova mi je zle z ľudí ktorý by mali kultúru podporovať, rozvíjať a ešte viac presadzovať, bohužiaľ robia presný opak - ničia kvalitnú značku a kult.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Unboxing Urbanears Plattan 2 Bluetooth | VLOG #53

Prečo som si vybral opäť slúchadlá od Urbanears? Aké boli dve generácie Sony? Viac na túto tému prezradím v tomto unboxing videu.

15 najlepších hudobných vecí za rok 2018

Prepad. Tak by sa štatisticky dalo pomenovať to, čo sa u mňa udialo s hudbou v roku 2018. Presnejšie o 60 menej ako v roku 2017. Znie to možno trocha

EÚ má kvótu na video obsah – z jej produkcie ho musí byť aspoň 30 %

Európskym parlamentom prešla smernica, aby všetky audiovizuálne platformy prinášali 30 percent obsahu vyprodukovaného v EÚ. Ak prejde Radou, tak začne

Publikované 27.10.2005

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist