Pokiaľ mi stačí printscreen otvorenej viditeľnej časti webu je to jednoduché, môžem použiť systémovú schránku a jednoduchý bitmapový editor, ktorý snáď každý operačný systém má. Ak ale už ide o screen celej stránky bolo by to náročnejšie a určite by sa mi to nechcelo skladať z viacerých obrázkov ako puzzle. Ak sedím za svojím strojom je to ľahké – používam Firefox a doň addon Screengrab. Ten je funkčný a jednoduchý.

Nedávno som natrafil na web aviary.com, ktorý vie screenshot webu robiť tiež – stačí zadať URL, požadovanú kvalitu a rozlíšenie. Ďalej si môžete vybrať či sa má snímať celá stránka alebo len viditeľná časť. V budúcnosti pribudne možnosť zvoliť si prehliadač, predsa len ešte stále weby vyzerajú rôzne.  Po zosnímaní však aviary.com nekončí a otvorí editor, kde sa môžete s obrázkom ešte vyhrať.

Služba zatiaľ nieje zaťažená takže funguje svižne. Dokonca funkcia PrintScreen je dostupná tiež ako plugin do prehliadača Mozilla Firefox. Na spomínanom webe však nieje len scanner webov. Nájdete tu vektorový editor, bitmapový, ďalej rôzne efekty, editor farieb atď. Ide v podstate o akýsi grafický balík online – určite stojí za vyskúšanie.