Asus diktuje. Respektíve hľadá nepokryté a zaujímavé miesta na trhu. Pred pár rokmi by bol nettop a netbook len snom alebo cenovo nedostupnou záležitosťou. A možno tieto dva pojmy by sme vôbec nepoznali. Asus využil šancu, možno nebol prvý ani najlepší či najkvalitnejší no Eee určite poznáte.

Začiatkom tohto roka sa objavili prvé fotografie nového zaujímavého zariadenia a tým je Asus Eee Keyboard. Vtesnať celý „kompjúter“ do klávesnice nieje nič revolučné, stačí ísť pár desaťročí dozadu. Osembity tu neboli až tak dávno. Ide o živý dôkaz, že táto myšlienka nieje vôbec ešte zavrhnutá.

Asus Eee Keyboard bude zariadenie na domácu zábavu pri TV – bude disponovať bezdrôtovým HDMI, 1GB RAM SSD diskom o kapacite 16 alebo 32 GB a procesorom Intel Atom taktovanom na 1,6 Ghz. Čiže hardvérovo je to stále o tom istom, len „krabička“ sa zmenila. Vyzerá to skutočne na pekný kúsok hardvéru, najmä dotykový displej v časti pre numerické klávesy je zaujímavý.

Určite ma bude zaujímať koncová cena a operačný systém - Asus Eee Keyboard by malo byť v obchodoch „k mání“ už v auguste.