Na to že žijeme v 21. storočí a za posledných desať rokov sa toho vo svete IT udialo strašne veľa niekedy mám pocit, že všetko stojí na bode mrazu. Veď povedzte sami: Jedného dňa prišiel kamoš zo Siemensom CXT65, že potrebuje hodiť na disketu (nemal voľné RW) dve fotky. Fón mal len infračervený port. Tak cez neho fotky poslal na môj notebook. Na ňom však nemám disketovú mechaniku, preto som ich ďalej poslal cez WiFi na desktop. No a odtiaľ už konečne na staručkú 3 a pol palcovú disketu. A keď po ceste, keď je vonku -10 stupňov nezmrzla a dostala sa do jeho kompu žije šťastne až dodnes (:

Nehovorím, že niesu technológie. Problém je v ich efektívnom nasadení. Samozrejme by stačilo ak by si kamoš kúpil infra na USB. Tu to je jednoduché. Ale prečo nemajú mobilné telefóny viacej pamäte či niesu viacej rozšírené sloty na pamäťové karty. Prečo PDA nemajú integrované malé pevné disky, keď každú chvíľu počúvame o tom koľko dát sa dokáže zapísať na jeden palec. Prečo si nemôžem z môjho fotoaparátu posielať fotky bezdrôtovo priamo do PDA, PC či tlačiarne. Prečo všetko treba prepájať tými nechutnými drôtmi. Takýchto produktov je veľmi máličko a za nehorázne ceny. Aj tie ceny sa dajú ovplyvniť. Stačí porovnať ceny fotoaparátov, LCD či WiFi techniky spred dvoch - troch rokov.

Netvrdím, že už teraz sú vyriešené otázky napríklad z ich nenáročnosťou na el. energiu, ich veľkosťou a pod., ale takéto možnosti už v dnešnej dobe sú, tak prečo ich nevyužívať. Určite príde čas, len sa mi zdá že tých závratných noviniek a technológií je v poslednej dobe nejako málo. Nehoníme sa za vyššími frekvenciami procesorov tak prečo sa nevenovať lepšej komunikácii medzi jednotlivými zariadeniami...