Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ryanair zásadne mení podmienky pre batožinu

Spoločnosť Ryanair je pre mňa taká prestížna letecká spoločnosť ako Hradná svieca medzi vínami. Proste ak môžem, tak sa jej vyhnem – príbehy by vydali na samostatný článok. Od 1. novembra si Ryanair pripravil niekoľko zmien. Platia pre všetky lety od tohto dátumu – samozrejme aj pre tie ktoré sú booknute pred týmto dátumom.

Bohužiaľ pozitívna je len jedna a to, že hmotnosť podanej batožiny stúpne z doterajších 15 kg na 20 kg pre všetky batožiny. Tento poplatok za podanú batožinu sa zníži z 35 € na 25 €.

Ďalej to už také pozitívne nie je, aj keď máte stále nárok zdarma prepraviť 1 kus príručnej batožiny s rozmerom 55 x 40 x 20 cm (kufor na kolieskach) a 1 kus menšej batožiny s rozmermi 35 x 20 x 20 cm (kabelka, taška), tak práve väčšia batožina vám bude odobratá do podpalubia pri nastupovaní.

Oba kusy príručnej batožiny si tak ako doteraz budú môcť zobrať len cestujúci, ktorí si zakúpili Priority Boarding. Platí to aj pre služby Plus, Flexi Plus a Family Plus. Priority Boarding si možno zakúpiť za 5 € v čase rezervácie letenky, alebo dodatočne za 6 € až do 1 hodiny pred odletom. Počas Veľkej noci, Vianoc a dlhších letov počas letných mesiacov je poplatok 10 €.

Zmena bude teda aj v radách na letisku pri gate – budú dve: prvá pre Priority Boarding s dvomi kusmi batožiny a druhá pre neprioritných cestujúcich s 1 batožinou. Ak nemáte Priority Boarding, tak väčšiu príručnú batožinu treba zobrať zo sebou až za check-in a odovzdať ju pri nastupovaní, inak by sa brala ako podaná batožina.

Kto odmietne odovzdať príručnú batožinu, tak nebude pripustený na odlet a nebude mať nárok na vrátenie ceny letenky.

Ryanair tieto svoje kroky ospravedlňuje tým, že tak chce znížiť počet meškajúcich letov a na palube nie je dostatočný priestor pre takéto množstvo batožiny.

Za mňa je to krok späť a peniaze navyše. V príručnej batožine mám väčšinou notebook, tablet, zrkadlovku, set objektívov. Keďže nič z tohto by v priestoroch pre podanú batožinu neprežilo. Meh.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Lázně Luhačovice | VLOG #100

Myslel som si, že na pobyt do kúpeľov sa dostanem až v pokročilom veku. Ale nakoniec sa to vyvinulo inak a toto leto som pár dní strávil v meste Luha

Rodinná dovolenka na Liptove | VLOG #98

Začiatkom septembra 2021 sme ako rodina strávili päť dní v chate na Liptove a bolo to veľmi príjemné. Slovenská príroda je krásna a určite má stále č

Testovanie softvéru a QA (Martin "furbo" Škarbala, Kiwi.com) | Tech Talks

Chyby, bugy alebo akékoľvek iné problémy sa webom, mobilným aplikáciám či hrám nevyhýbajú. Testovať sa dá ich funkčnosť, správanie pod záťažou až po

Publikované 11.09.2017

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist