Možno si spomínate na kauzu Rádia_FM s pred takmer dvoch rokoch, keď pri výbere nového riaditeľa rozhlasu sa so štvrtým okruhom – čiže alternatívnym Rádiom_FM nepočítalo. Slovenský rozhlas prešiel v januári niekoľkými zmenami a v médiach neustále bežia reklamy typu, že je pre každého. Áno, každý ho platí tak by pre každého mal byť. No nikde sa nehovorí, že v mestách ako Žilina, Nitra, Prešov a ich okolí boli obmedzené vysielacie frekvencie tak že si ich poslucháči nenaladia vôbec alebo v zlej kvalite. S tohto dôvodu vznikla aj petícia za opätovné pokrytie územia signálom Rádia FM , ktorá sa odvoláva na zákon č. 619/2003Z.z. o Slovenskom rozhlase, že jeho vysielanie má byť univerzálne z hľadiska svojho geografického dosahu a programovej rozmanitosti:

My, poslucháči a priaznivci Rádia_FM, touto petíciou žiadame vedenie Slovenského rozhlasu o opätovné pokrytie územia Slovenska signálom Rádia _FM spred 29.01. 2007.

V prípade, že chcete petíciu podporiť skúste navštíviť uvedenú webovú stránku, prípadne diskusné fórum, kde sa dozviete ako postupovať.