Od boja proti islamizácii a za zachovanie tradícii si treba občas treba oddýchnuť, predsa len Európa je v nonstop ohrození. A takúto príjemnou odbočku môže byť odel čiernej rasy v letáku Lidlu. To čo sa spustilo na Facebooku bolo doslova rasistické a xenofóbne peklo. Lidl sa zachoval ale maximálne profesionálne, ľudsky a výborne zareagoval ako v komentároch tak aj oficiálnom vyjadrení k celej situácii.

Spomenul som si na tento môj článok z augusta 2015, kedy im v programe Objektiv vadila moderátorka, ktorá príspevky uvádzala v slovenskom jazyku. Tak som si prelistoval Facebook opäť a toto medzičasom pribudlo:

„Diváci“ si teda 16 mesiacov idú stále svoje, stále dookola sa objavujú tie isté tváre. Aj vďaka nim sa dá zistiť do ktorej reštaurácie sa neoplatí ísť a ktorému hotelu v Prahe sa treba vyhnúť. Facebook toho prezradí strašne veľa.

Veľmi oceňujem aj prístup Českej televízie, ktorý perfektne vystihuje arabské príslovie

Psy štekajú, karavána ide ďalej

Veď tento mesiac oslávi Objetiv 30. rokov od svojho prvého vysielania, ktoré sa uskutočnilo doobeda 11. 1. 1987. Že vraj treba byť optimistický, je len začiatok nového roka. Tak ja to teda skúsim a už sa teším, kto bude ďalšou obeťou, ktorá bude týmto „slušným ľuďom“ vadiť...