Aj tento rok sa na konferencii WebExpo bude konať Startup Show. Zúčastniť sa môžu ako české tak aj slovenské webové projekty, ktoré bude hodnotiť odborná porota, ale aj návštevníci konferencie. Organizátor Václav Stoupa pevne dúfa, že sa na nej objaví to najlepšie čo v týchto dvoch krajinách vzniká.

Ak máte v pláne na Startup Show prezentovať svoj projekt mal by spĺňať minimálne nasledovné podmienky: nemôže mať dátum starší ako 1. januára 2008, ďalej sa na ňom musí podieľať minimálne 50 % ľudí z Českej alebo Slovenskej republiky a musí obsahovať prvky web 2.0. Záujemcovia sa do súťaže môžu prihlásiť pomocou registračného formulára na adrese http://www.webexpo.cz/souteze/ do konca augusta 2009. Výhercu súťaže získa reklamný priestor na Lupa.cz. Účastníci môžu byť zaradení do programu BizSpark od spoločnosti Microsoft, ktorý je určený pre webové startupy.

Druhý ročník konferencie WebExpo sa bude konať v Prahe 16. až 18. októbra 2009. Už teraz sa objavujú prvé mená na programe – pre viac info odporúčam sledovať web WebExpo.cz