Vlog


Sleduj ma


Twitter


Startupy mali svoj sviatok – Pioneers Festival 2012 – aký bol?

Tento týždeň sa vo Viedni konalo podujatie s názvom Pioneers Festival 2012 na ktoré som vás aj tu pozýval. Len o pár okamihov neskôr sa vypredalo. Na to, že išlo premiérové podujatie to bolo neuveriteľné, no aj to naznačuje, že o startupy je záujem. Medzinárodný.

Ja som mal to šťastie, že sa mi podarilo na Pioneers Festival 2012 dostať – bohužiaľ z pracovných dôvodov len prvý deň – utorok, no a z neho vám prinášam zopár poznámok. Už teraz by som vypichol, že bol tam bol aj Juraj – takže čo nenájdete tu tak na jeho blogu určite.

O Viedni stále hovorím, že ako blízko a ako ďaleko. Platilo to aj tento raz a hneď na úvod môžem povedať, že išlo o prvotriedny event. Už miesto konania (Hofburg) dávalo tušiť, že organizátori si na ňom dali záležať aby sa tu 2 500 návštevníkov cítilo čo najlepšie. Bohužiaľ aj zopár rečníkom zrušili alebo posunuli obmedzili lety, kvôli hurikánu Sandy, takže program sa nezaobišiel bez zmien. Ten prebiehal v dvoch sálach, prvá sa venovala technológiám a podnikaniu všeobecne (Trailblazers Track) no a druha bola o startupoch (Startup Academy). Present your Startup in 90 seconds - začínalo sa pitchami, bolo predstavených 15 startupov, ktoré sa prihlásili vopred alebo rovno si povedali na mieste, že idú na pódium. Čas bol 90 sekúnd a myslím, že perfektne ukázal ako boli ľudia pripravený a či naozaj vedia pár vetami vystihnúť čo robia. Rečníci aj aj nápady boli ako dobrí tak aj slabší.

Boris Veldhuijzen van ZantenFounder Story – Boris je zakladateľ a spoluorganizátor The Next Web Conference. Tu rozprával ako jeho projekty vznikali, ako sa rozvíjali a že boli prirodzeným výsledkom toho o čo mali ľudia záujem. Inak tu je môj report zo spomínanej The Next Web Conference 2012.

Björn Lasse Hermann - Why Startups Fail – to, že väčšina projektov končí neúspechom je všeobecne známa vec. Björn rozprával o tom prečo sa to deje a že ide o merateľné hodnoty. Robí na niekoľkých projektoch (napríklad startupcompass.co), ktoré sledujú rôzne ukazovatele viac ako desaťtisíc startupov.

Ash Maurya - 10 Steps to Product / Market Fit – ak je niekto guru na startupy a ich rozbiehanie je to práve Ash. Je autorom knihy Running Lean, ktorá je pomerne úspešná. Vo Viedni hovoril hlavne o tom ako stavať biznis model a tvoriť produkt.

Tom Hulme - Purpose is the New Pivot and What To Do About it! - Tom má toľko titulov a prívlastkov, že je to až neskutočné. Pravidelne sa dostáva do rôznych rebríčkov mladých podnikateľov, založil platformu OpenIDEO s desiatkami tisíc užívateľov, pomáhal transformovať firmy, či vyučoval v Tanzánii.

Fadi Bishara - Lessons from Silicon Valley – rozprával o tom, prečo je Silicon Valley mekou podnikania vo svete. Spomínal jeho inkubátor, ale aj to prečo je jednoduchšie zlyhať niekde mimo napríklad v SV. Dával veľa tipov ako sa rozbehnúť:

1. choď preč zo svojho mesta/štátu,
2. opusti svoju komfortnú zónu,
3. uč sa a sleduj tých najlepších.

Rob Fitzpatrick - Getting Customer Development right – Rob je proste showman a jeho vystúpenie malo grády. Zničil niekoľko spoločností, no veľa toho aj vybudoval. Robí mentora v Seedcamp, HackFwd či Emerge. Rozprával o komunikácii a správnom smerovaní vývoja služby či produktu.

Veľmi zaujímavá bola aj diskusia Feedback on Steroids for Startups – teda išlo skôr o prezentovanie s okamžitou reakciou a bez servítky. A to ako zo strany prezentujúcich tak aj hodnotiteľov. “Thanks for the Seed Capital… Now What do we do?” - panelová diskusia z rôznymi VC investormi z celého sveta o tom čo vlastne s tými peniazmi. Ak teda žijete vašim strartupom na budúce by ste si nemali nechať Pioneers Festival ujsť. Podujatie ponúkalo dostatok priestoru pre networking a diskusie. Malo niekoľko workshopov, deň pre investorov a podobne. Po celý čas prebiehala aj súťaž startupov z celého sveta, ale o tom niekedy na budúce.

Touto cestou by som chcel poďakovať STARTeurope za poskytnutie vstupu na Pioneers Festival.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Od startupu po svetovú programátorskú ligu (Ľubo Drobný) | Tech Talks

O Slido bolo koncom roka 2020 veľa počuť, najmä po oznámení, že ho kupuje jedna z najväčších amerických IT firiem Cisco Systems. Úspešná slovenská fi

Weekly #99 - ZFS, Slack, CDN, PromCat, Ansible

Technológie Job Control: the Bash Feature You Only Think You Don't Need Sanoid is a policy-driven snapshot management tool for ZFS filesystems Deploy

Weekly #98 - databázy, npm, Kubevirt, Bottlerocket, GitHub for mobile

Technológie GitHub for mobile is now available Barva podle odrolování na stránce npm is joining GitHub Why Golang and Not Python? Which Language is Pe

Publikované 01.11.2012
TOPlist TOPlist