Všetko to začalo založením STARTeurope v roku 2009, ktorá si našla svoje stabilné miesto nielen v Európskej startup komunite. Po podujatí Startup Week a spätnej odozve sa rozhodol tím zorganizovať niečo väčšie. Niečo kde by sa mohli ľudia spoznávať, baviť o nových technológiách a prinášať niečo nové do ponikania. Keďže podnikatelia sú hlavne priekopníci vznikol Pioneers Festival.

Ide o trojdňovú konferenciu – prvý deň je venovaný startupom, ktoré sa naň mohli prihlásiť a investorom. Ďalšie dva sa už nesú v duchu technologických konferencií. Paralelne pobežia vždy dve prezentácie. Prvá hala bude hostiť spíkrov ako Matt Mullenweg (Auromatic, Wordpress), Adam Cheyer (co-founded Siri) alebo Esther Dyson (VC, Author and Backup Cosmonaut). Druhá je orientovaná na startupy – tu sa budú preberať skúsenosti zo zámoria, trénovať prezentovanie a podobne.

Pioneers Festival vyzerá ako podujatie zo všetkými predpokladmi, ktoré ho odsudzujú na úspech. Ak vás zaujíma podnikanie, fenomén startupov, nejaký máte či len rozbiehate, chcete investovať alebo byť v obraze čo sa deje nemali by ste tu chýbať. Vstupenky sú ešte v predaji, Viedeň je za rohom a termín 29. - 31. októbra 2012 čoskoro tu.