Susedská hliadka (The Watch) je pekným príkladom toho, že zobrať hviezdy a natočiť film nestačí, keď scénaristi tomu veľa nedali. Ale pekne po poriadku. Vo filme sa nazberala celkom zaujímavá komediálna elita: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn a Richard Ayoade.

Evan (Ben Stiller) je prehnane starostlivý a uvedomelý občan a preto keď sa stane strašlivá vražda v mestečku v ktorom žije neváha a snaží veci prísť na koreň. Aby sa nič podobné neopakovalo zakladá Susedskú hliadku do ktorej sa mu prihlási zopár exotov.

Franklin (Jonah Hill), ktorý nemá ďaleko od psychicky narušeného maniaka. Ďalej Bob (Vince Vaughn), ktorý len hľadá kamarátov k pivu a nakoniec Jamarcus (Richard Ayoade), ktorý je čerstvo rozvedený a len nedávno sa prisťahoval. Samotné poslanie Susedskej hliadky berie vážne len Evan. To ešte nikto z nich netuší, že budú mať dočinenia s mimozemšťanmi.

Mám pocit, že Ben Stiller už nie je to čo býval – film má niekoľko vtipných hlášok na ktorých sa dá pobaviť. No myslím si, že keďže bez problémov operuje s fantastičnom dalo sa ísť ešte ďalej do čiernejšieho humoru. Na druhú stranu film nie je zbytočne naťahovaný a dá sa vydržať. Dávam 5 z 10.