Viete ako rýchlo a dobre sa na vašom webe, mobilnej aplikácii alebo e-shope orientujú návštevníci? Či vedia bezproblémovo dokončiť napríklad objednávku? Toto je úloha pre používateľský zážitok, alebo user experience (UX).

O tom ako môžu programátori a analytici zlepšovať používateľský zážitok pomocou testovania softvéru, ako teraz prebieha user research a aká je budúcnosť s umelou inteligenciou príde porozprávať Eduard Kuric.

Eduard Kuric je vedúcim oddelenia výskumu UX a zakladateľom UXtweak. Má osobné skúsenosti s návrhom inovatívnych nástrojov na výskum UX a dlhoročné skúsenosti s návrhom, realizáciou a vyhodnotením používateľských štúdií aj s použitím technológie na zaznamenávanie pohľadu.

Ed je tiež výskumníkom a lektorom na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave so skúsenosťami v oblastiach modelovanie používateľov, interakcia človek-počítač, inteligentné používateľské rozhrania, a strojové učenie.

V diskusii s Eduardom Kuricom sa dozviete:
00:00 - Úvod a predstavenie
10:00 - Čo je to UXtweak
17:50 - Prečo je užívateľský zážitok dôležitý
20:00 - Ako začať s testovaním použiteľnosti
25:35 - Aké metriky a pri testoch opakujú
27:30 - Ako testovať "nebiznisové" časti
35:30 - Stretol si sa s tým, že už nebolo čo vylepšovať?
38:30 - Ako vyzerá budúcnosť v kombinácii s umelou inteligenciou
47:20 - Otázky od divákov

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.