„Tvíteristom“ nemusím TweetDeck príliš predstavovať. V skratke ide o asi najprepracovanejší nástroj pre mikroblogovaciu službu Twitter. Oceňujem na ňom hlavne multiplatformovosť (Adobe Air), správu viacerých účtov a podporu aj pre ďalšie sociálne siete ako napríklad Google Buzz, Foursquare či Facebook.

To že TweetDeck bol v pláne aj pre Android nieje žiadna novinka – stiahnuť sa dala beta verzia od vývojárov na ich blogu. Túto možnosť využilo 36 tísíc testerov. Teraz si už môžete cez Market zdarma stiahnuť a nainštalovať finálnu verziu 1.0.

Aj keď desktopové prostredie používa Air tak na Androide ho nainštalované našťastie nemusíte mať (má desiatky megabajtov). Super je ak máte pre TweetDeck účet aby ste si všetky služby nemuseli pridávať po jednom ale len ich zosynchronizujete s tým čo sledujete na desktope.

Najsilnejšou vecou ktorá u mňa hovorí pre desktopový TweetDeck sú stĺpce. Bohužiaľ kvôli veľkosti displeja mobilných zariadení to tu nieje možné a jednoducho sa všetky účty súkajú do jedného stĺpca. Je to neprehľadné spamovanie. To je veľká škoda a po ošahaní som TweetDeck odinštaloval. Je to pekná aplikácia s množstvom funkcii, no statusy pribúdajú (chcel som tam mať 4 účty) a  bolo by to neúnosné – oveľa viac sa mi pozdáva Twidroyd Pro ktorý to zo stĺpcami veľmi dobre vie.

Ak hľadáte nového klienta pre jeden účet na každej službe (Facebook, Buzz, 4sq, Twitter) tak sa vám možno TweetDeck zapáči nakoľko všetko budete mať pod palcom v jednej aplikácii.