V utorok 26. októbra sa v priestoroch Fakulty Masmediálnej Komunikácie UCM v Trnave uskutočnil prvý ročník konferencie pre študentov o grafike, dizajne, online marketingu a digitálnom PR s názvom Unicamp.

Aj keď akademická pôda môže pôsobiť seriózne a vážne tak išlo o neformálnu konferenciu. Čo sa skloňovalo najčastejšie mám pocit, že bolo slovo prax. Online marketing momentálne vedie a je žiadaný zo strany korporácii no a hojná účasť študentov nasvedčovala tomu že aj z ich strany je o túto tému záujem. Ak hovorím o praxi tak myslím to, že spíkri ktorí sa na Unicampe prezentovali jej majú dosť.

Nájsť miesto konania dalo troška zabrať, Google Maps ale nesklamali tak na miesto som dorazil včas. Registrácia bola na množstvo ľudí pri vstupe celkom svižná, podujatie sa odohrávalo v dvoch miestnostiach. Čo som si nenechal ujsť?

  • Aj keď Petra Jankovičová na začiatku meškala tak jej prezentácia Tradičné, online, sociálne? Rozdiely miznú. Sú to jednoducho médiá bola výborným introm do problematiky konferencie. Spomenula niekoľko vecí z praxe ale aj zákulisných príhod.
  • Nasledoval Ivan Štefunko a jeho Start-up business: Fotiť sa na plagát predtým ako sa založí kapela - pre mňa najzaujímavejšia a najpoučnejšia prezentácia z celej konferencie. Množstvo kľúčových informácii, tento pán vedel presne o čom hovorí. Dokonca som mal pocit, že v Slovenských podmienkach vďaka jeho skúsenostiam nieje startup len prázdná fráza ale reálna šanca uspieť. Naozaj skvelé.
  • Prezentácia BuzzHunter - WOM marketing a jeho prepojenie na sociálne siete by sa dala rozdeliť na dve časti – v tej prvej sa hovorilo hlavne o tom čo to WOM marketing je a v druhej zase reálny príklad na rozbiehajúcom sa projekte BuzzHunter, ktorý som tu už samozrejme spomínal.

Obedná prestávka vydala na dve hodinky, organizátori správne odhadli situáciu. Predsa len fakulta je dosť od ruky. Popoludnie sa opäť nieslo vo veľmi dobrej atmosfére.

  • Rastislav Turek známy aj ako Synopsi totálne zaplnil celú miestnosť a jeho prezentácia Sociálne siete: návod pre deti sa očividne tešila.  veľkému záujmu. Spomínal elementárne zásady správania sa na internete no ako to na jeho prezentáciách býva tak zaujímavá je hlavne diskusia resp. otázky naňho. Inak tomu nebolo ani teraz, hovoril o uschovávaní dát, internet bankingu či kreditných kartách.
  • Množstvo praktických a užitočných rád priniesol aj Michal Truban a jeho Elitné tipy pre elitné internetové firmy. Spôsoby prístupu k zákazníkovi, tipy ako byť výnimočný, čo často krát znamená ponúkať bežné veci s radosťou s pridanou hodnotou alebo jednoducho dávať zadarmo. Opäť veľa príkladov reálnych situácii.
  • Na samotný záver Michal Meško a jeho Marketingus. Organizátori opäť veľmi dobre odhadli spíkra a takouto uvoľnenou prezentáciou zakončili konferenciu. Michal hovoril hlavne o veciach ktoré robia oni, vidia v nich budúcnosť a robia im radosť aj keď sa spočiatku nedá hovoriť o nejakej istote zisku. Ide o zaujímavé projekty či bytie na nie maintreamových sociálnych sieťach. Poodhalil aj niečo z budovania kamenných odchodov či zálusku na Český trh. Potešila aj informácia, že elektronické knihy prídu do dvoch týždňov.

Ako teda hodnotím prvý ročník konferencie Unicamp? Viac ako pozitívne – keď som písal pozvánku na ňu respektíve informácie o tom že sa bude konať neskrýval som moje nadšenie. Témy boli zaujímavé, rečníci skvelý a toľko pekných žien a dievčat sa tiež len tak nevidí. Myslím, že organizátori odviedli výbornú prácu a už teraz sa teším na ďalší ročník.

O Unicampe píšu aj inde
Pavol Magic - Od UniCampu by sa viaceré slovenské konferencie mohli čo-to naučiť
Michael Dragan - UniCamp lepší ako BarCamp
Vlado Rejholec - Trnavský univerzitný UniCamp sa vydaril