Tlačová správa: V týchto dňoch finišujú v kultúrnom centre Dunaj posledné prípravy na spustenie projektu QUICK KANCLE. Čerstvé slovenské neziskové organizácie a občianske združenia budú môcť šesť mesiacov využívať kancelárie zadarmo. Cieľom projektu je pomôcť im rásť, inšpirovať ich a propagovať. Hlásiť sa môžu od 9. do 23. januára. Za projektom stojí už spomínané bratislavské kultúrne centrum a občianske združenie BACK – SPACE. Kancelárske stoly dizajnovali známi slovenskí dizajnéri.

QUICK KANCLE je vlastne otvorená kancelária určená neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a iným mimovládnym organizáciám. Práve ony sa neustále potýkajú s nedostatkom dispozične aj cenovo vhodných kancelárskych priestorov. Tvorcovia projektu chcú takýmto spôsobom pomôcť začínajúcim organizáciám nielen riešiť praktický problém, ale im aj ukázať, ako spolupráca, kontakty a spojenie pozitívnej energie dokáže podnietiť skvelé myšlienky a inšpirovať k realizácií zdanlivo nezrealizovateľných nápadov.

“Myslím si, že keď sa spojí energia a kreativita ľudí, ktorí pracujú v neziskovom sektore na jednom mieste, ktoré má tiež neopakovateľnú a výnimočnú charizmu, tak jednoducho musia vzniknúť skvelé projekty,“ uviedol Jakub Ptačin, štatutárny zástupca občianskeho združenia BACK – SPACE. “Nápad vznikol celkom prozaicky. Pre naše občianske združenie sme potrebovali cenovo dostupnú kanceláriu. Chceli sme však fungovať na mieste, ktoré by nás inšpirovalo. KC Dunaj je v hlavnom meste tepnou, kde sa miešajú nekomerčné prvky s komerčnými. Zažijete tam všetko od divadla tanca, kreatívnych stretnutí až po biznis v podobe Startup Campov. Stretnete tam nezávislých umelcov, kravaťákov aj primátora Bratislavy.”

Združenia a organizácie, ktoré budú mať záujem fungovať v priestoroch QUICK KANCLE sa budú môcť prihlásiť od pondelka 9. januára do 23. januára prostredníctvom jednoduchého formulára na webe www.kcdunaj.sk. Na konci mesiaca vyberú organizátori prvých päť subjektov, ktoré budú môcť využívať priestory už od februára. Kancelárie budú ich po dobu šiestich mesiacov. Následne  prebehne  nový výber organizácii a združení, ktoré dostanú možnosť v tomto priestore zadarmo fungovať.

Kultúrne centrum Dunaj predstavuje ideálne priestory pre vznik takejto zdieľanej kancelárie. “Poloha v centre mesta,  priestory so zasadacou miestnosťou či veľkou sálou, kde sa môžu mnohé z projektov organizacií a subjektov z QUICK KANCLE priamo realizovať, to všetko čaká na prvých päť organizácii,” dodal Gábor Bindics z KC Dunaj.

Priestory QUICK KANCLE sú vybavené základným kancelárskym nábytkom a pripojením na internet. Stoly boli špeciálne pre tento projekt navrhnuté renomovanými slovenskými grafickými dizajnérmi ako Martin Jenča (Milk Studio), Tristan Minor (VŠVU), Michal Hazior (WLB), Marek Polakovič (Zaraguza) a Jakub Ptačin (1990).

Tvorcovia projektu

KC DUNAJ
Kultúrne centrum Dunaj sa nachádza v  Dome odievania na Námestí SNP, vchod je z Nedbalovej 3. Prioritou nového priestoru je pestrá multikultúrna ponuka, zahŕňajúca hudbu, literatúru, výtvarné umenie, divadlo, kultúrne aktivity a spoločenské akcie spolkov a združení. Na ploche viac ako 900 m2 nájdu návštevníci svoje poschodie kultúry a oddychu.

BACK – SPACE o.z.
Občianske združenie  je zložené zo študentov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Jeho hlavným cieľom je napomáhať rozvoju a dozrievaniu osobností cestou samo vzdelávania jedincov cez rôzne semináre, workshopy, konferencie a školenia. Zameriava sa aj na rozvoj alternatívnych kultúrnych, spoločenských a športových akcií v rôznych kútoch Slovenska. Stojí za projektom UNICAMP – konferencia o online marketingu, dizajne a médiách.