Coworkingový priestor Impact Hub Bratislava si na leto pripravil niekoľko zaujímavých noviniek. Prvou z nich je darček k polročnému fungovaniu tohto priestoru na Slovensku – zdieľanie pracovného priestoru medzi Bratislavou, Brnom, Prahou a Ostravou. Čiže ak na deň-dva potrebujete pracovať z niektorého z uvedených miest v Českej republike máte možnosť. Je to úplne mega využitie prepojenia značky. Osobne som vždy veľmi hejtoval, že načo mi je napríklad svetový mobilný operátor, keď v zahraničí nemám z neho žiadnu výhodu aj heď som v jeho sieti. Toto dáva zmysel a takéto prepojenie je v oblasti stredoeurópskeho regiónu jedinečné, nakoľko takto funguje len v rámci Impact HUBov v Spojených štátoch.

No a tou druhou veľkou novinkou o ktorej som vlastne chcel písať je Impact Inkubátor. Sieť Impact HUB vo svete prevádzkuje asi 20 podnikateľských inkubátorov a teraz pribudol aj v Bratislave. Je otvorený naozaj pre každého, kto sa trafí do niektorej z oblastí, ale myslím, že inovatívna služba alebo inovatívny produkt naozaj pokryjú všetko. Okrem toho chcú dať priestor aj nápadom s témou vzdelávania, green technology či spoločensky zodpovedného podnikania.

Impact Inkubátor
Už takýmto otvorením ide o jedinečný prístup. Takže ak máte ideu, alebo už pár mesiacov sa s niečim trápite tak sa určite zaregistrujte – dá sa len získať. Čo všetko? Prvé 3 projekty, ktoré vyberie porota na konci programu získajú benefity vo výške 5000€, 3000€ a 1000€. Všetky projekty inkubátora, ktoré sa zúčastnia aspoň 80% programu získajú benefity v hodnote vyše 500€. Tieto benefity sú už len čerešničkou na torte, lebo z prihlásených projektov vyberie tím odborníkov 15 projektov, ktoré čakajú 3 bloky:

  • základná validácia trhového potenciálu
  • praktický tréning soft & hard skills
  • budovanie dlhodobej udržateľnosti

Úplne super je, že workshopy a mentoringy budú prebiehať v podvečerných hodinách po 16:00 – čiže je možné si nájsť čas po práci alebo škole. Väčšina podobných aktivít v iných programoch sa deje cez deň, takže sa dá povedať že je potrebné byť fulltime startuper. Mentoringový program prebehne od septembra do decembra 2015 a prihlasovať sa dá už len do 15. augusta. Celkovo ide o 100 hodín tréningov.

Impact Inkubátor model

Šanca získať 3 mesiace takéhoto mentoringu od kvalitných slovenských aj zahraničných mentorov, feedback od skúsených hráčov na trhu a členstvo v Impact HUB Bratislava je podľa super, najmä pre každého kto doteraz nad niečim podobným váhal. Budovanie vzťahov a kontaktov je pri podnikaní všetkým, naviac získate prístup do medzinárodnej siete s vyše 11 000 kreatívcami, inovátormi a podnikateľmi z celého sveta v rámci Impact HUB.

Impact Inkubátor bude fungovať s podporou nadácie VÚB a Nadačného fondu Telekomu. Nikto po vás nebude chcieť žiadne podieli vo firme ani nič podobné. Čiže celý program bude zdarma. Ešte váhate?