Vlog


Sleduj ma


Twitter


Impact HUB otvára podnikateľský inkubátor pre každého

Coworkingový priestor Impact Hub Bratislava si na leto pripravil niekoľko zaujímavých noviniek. Prvou z nich je darček k polročnému fungovaniu tohto priestoru na Slovensku – zdieľanie pracovného priestoru medzi Bratislavou, Brnom, Prahou a Ostravou. Čiže ak na deň-dva potrebujete pracovať z niektorého z uvedených miest v Českej republike máte možnosť. Je to úplne mega využitie prepojenia značky. Osobne som vždy veľmi hejtoval, že načo mi je napríklad svetový mobilný operátor, keď v zahraničí nemám z neho žiadnu výhodu aj heď som v jeho sieti. Toto dáva zmysel a takéto prepojenie je v oblasti stredoeurópskeho regiónu jedinečné, nakoľko takto funguje len v rámci Impact HUBov v Spojených štátoch.

No a tou druhou veľkou novinkou o ktorej som vlastne chcel písať je Impact Inkubátor. Sieť Impact HUB vo svete prevádzkuje asi 20 podnikateľských inkubátorov a teraz pribudol aj v Bratislave. Je otvorený naozaj pre každého, kto sa trafí do niektorej z oblastí, ale myslím, že inovatívna služba alebo inovatívny produkt naozaj pokryjú všetko. Okrem toho chcú dať priestor aj nápadom s témou vzdelávania, green technology či spoločensky zodpovedného podnikania.

Impact Inkubátor
Už takýmto otvorením ide o jedinečný prístup. Takže ak máte ideu, alebo už pár mesiacov sa s niečim trápite tak sa určite zaregistrujte – dá sa len získať. Čo všetko? Prvé 3 projekty, ktoré vyberie porota na konci programu získajú benefity vo výške 5000€, 3000€ a 1000€. Všetky projekty inkubátora, ktoré sa zúčastnia aspoň 80% programu získajú benefity v hodnote vyše 500€. Tieto benefity sú už len čerešničkou na torte, lebo z prihlásených projektov vyberie tím odborníkov 15 projektov, ktoré čakajú 3 bloky:

Úplne super je, že workshopy a mentoringy budú prebiehať v podvečerných hodinách po 16:00 – čiže je možné si nájsť čas po práci alebo škole. Väčšina podobných aktivít v iných programoch sa deje cez deň, takže sa dá povedať že je potrebné byť fulltime startuper. Mentoringový program prebehne od septembra do decembra 2015 a prihlasovať sa dá už len do 15. augusta. Celkovo ide o 100 hodín tréningov.

Impact Inkubátor model

Šanca získať 3 mesiace takéhoto mentoringu od kvalitných slovenských aj zahraničných mentorov, feedback od skúsených hráčov na trhu a členstvo v Impact HUB Bratislava je podľa super, najmä pre každého kto doteraz nad niečim podobným váhal. Budovanie vzťahov a kontaktov je pri podnikaní všetkým, naviac získate prístup do medzinárodnej siete s vyše 11 000 kreatívcami, inovátormi a podnikateľmi z celého sveta v rámci Impact HUB.

Impact Inkubátor bude fungovať s podporou nadácie VÚB a Nadačného fondu Telekomu. Nikto po vás nebude chcieť žiadne podieli vo firme ani nič podobné. Čiže celý program bude zdarma. Ešte váhate?


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zažite svetovú špičku motion designu v Prahe na Mouvo 2020

Motion design asi nezachráni svet, ale môže ho urobiť oveľa zábavnejším. Hovoria organizátori v poradí už piateho ročníka Mouvo. Ide o dvojdňový festi

Vybuduj miliardový startup v tvojej firme | VLOG #69

Ak máte pocit, že ste vo väčšej firme narazili na jej možnosti, tak potom dávajte dobrý pozor. Vo videu spomínam knihu "This Might Get Me Fired:

Instagramistov poteší Instameet Summit 2017

To, že digitálne trendy sa menia zo dňa na deň svedčí aj o tom, že minulý rok sa všetko točilo okolo Snapchatu. Teraz sa zdá, že po tom čo sa od neho

Publikované 21.07.2015
TOPlist TOPlist