Britskí Oasis si naplánovali ročné celosvetové turné v rámci ktorého sa bohužial ani tento raz nepredstavia na Slovenku. Keďže Viedeň je bližšie než si myslíme pozvanie na takúto legendárnu britpopovú/indie skupinu sa neodmieta bolo o mojej účasti rozhodnuté.

Samotné turné odštartovalo v auguste minulého roku v Severnej Amerike (hlavne kanada), následne sa presunulo do Európy (Britské ostrovy), opäť presun do Severnej Ameriky – tento raz pribudlo aj Mexiko. Druhé európske kolo pokrylo väčšiu časť západnej časti kontinentu. 27. februára 2009 boli vo viedenskej Stadthalle. Čaká ich ešte Čína, Kórea a Japonsko – z afrického kontinentu len Juhoafrická republika. Posledné dva mesiace sú naplánované len letné európske open-air festivaly.

Vo Viedni sme boli niekoľko hodín pred koncertom – fanúšikovia obliehali halu už od poobedných hodín. Miesto konania sa mi veľmi páčilo, nemám žiadne výhrady. Ochranka aj celý personál boli veľmi ústretový. Mali sme lístky na sedenie, perfektný výhľad priamo na pódium, teplota v Stadthalle bola po celý čas koncertu úplne v pohode.

Predskokanmi boli Manchesterskí Free Peace, ktorý určite nemohli Oasis zahanbiť. Našťastie nehrali dlho a o pol deviatej sa na pódiu objavili Oasis. Odpálili to skladbou Rock 'n' Roll Star a po ňou nasledovala Lyla. Z albumu Dig Out Your Soul, ku ktorému bol samotný koncert zahrali The Shock Of The Lightning. Ďalším hitom bol Cigarettes & Alcohol. V čerstvej pamäti mám ešte The Masterplan, Songbird, snáď najlepšiu vec z posledného albumu - I'm Outta Time. Nedá mi nespomenúť snáď najznámejšiu vec a tou je Wonderwall. Záverečným songom bola skladba Supersonic.

Prídavok Don't Look Back In Anger si s Noelom zaspievala celá hala, nasledovala ešte skladba Falling Down, Champagne Supernova a poslednou bola I Am The Walrus. S výberom som maximálne spokojný, dosť nechápem reakcie na niektorých fórach prečo hrali toľko nových vecí z posledného albumu. Ale hádať sa s nimi prečo to bola Dig Out Your Soul Tour nemienim. Koncert na mňa zapôsobil veľmi dobre, zvuk bol dosť dobrý. Tak isto sa mi pozdávala aj projekcia. Jednoducho nemám výhrady.

Už teraz sa teším na koncert Snow Patrol, ktorý sa uskutoční v máji tak isto vo Viedni, no tento raz na inom mieste. Na záver pridávam playlist, ktorý sa počas celého turné nijako zásadne nemení.

 1. Fuckin' in the Bushes (tape)
 2. Rock 'n' Roll Star
 3. Lyla
 4. The Shock Of The Lightning
 5. Cigarettes & Alcohol
 6. The Meaning of Soul
 7. To Be Where There's Life
 8. Waiting For The Rapture
 9. The Masterplan
 10. Songbird
 11. Slide Away
 12. Morning Glory
 13. Ain't Got Nothin'
 14. The Importance of Being Idle
 15. I'm Outta Time
 16. Wonderwall
 17. Supersonic
 18. Don't Look Back In Anger (Encore)
 19. Falling Down (Encore)
 20. Champagne Supernova (Encore)
 21. I Am The Walrus (Encore)