V sobotu som mal tú česť zhliadnuť najnovší veľkofilm pána Spielberga Vojna svetov (War of the Worlds). Ten je natočený podľa románu H. G. Wellsa Vojna svetov z roku 1898.

V hlavnej úlohe sa predstaví Tom Cruise, ktorého teda osobne ako herca vôbec nemusím. Film by som zhodnotil veľmi subjektívne z dvoch stránok. Čo sa týka prepracovania scén, záber kamier a efektov tak tie sú celkom dobre prepracované. Aj keď teda za 200 miliónov bubákov by som čakal možno niečo navyše. Horšie už hodnotím dej filmu. Ten je spočiatku našlapaný, všetko má tie správne otáčky až po nekonečne dlhú scénu z "psychopatom" v opustenom dome. To bolo fakt dlhé a nejako my to do rýchleho spádu vecí nezapadalo. No a brutálne nevydarený je koniec. K tomu sa nebudem vyjadrovať, očakával som koniec existencie sveta, alebo čokoľvek iné ale ten monológ o baktériách bol na mňa veľa.

Režisér nechcel príliš vysvetľovať, že čo a prečo ale skorej ako prežiť takúto situáciu. Napriek tomu verím, že veľa postáv by reagovala úplne inak, nemôžem si pomôcť ale neverím tomu, že by všetci boli taký pokojný. Samozrejme okrem tej malej hysteričky, čo mala záchvaty ako keby ju išli rezať na kusy. Návrat strateného syna by som tiež vynechal. No a chválim herecký výkon Toma Cruisa, naozaj prekvapil. Tiež sa mi páčilo, že nebolo odvysielané žiadne stanovisko úradov, ani príhovor najmocnejšieho muža sveta ale všetko sa odohráva pekne lokálne. Film určite odporúčam všetkým priaznivcom sci-fi, pretože stroje a zvuky sú naozaj na dobrej úrovni. Nemusíte sa báť, že by tam lietali kusy mäsa aj keď mašiny vyvolávali skutočne rešpekt.

Filmu dávam 6 z 10