V piatok večer, týždeň pred Valentínom mi môj domáci takmer 7 ročný Apple MacBook Pro oznámil, že batéria si vyžaduje návštevu servisu. Pár týždňov predtým, som registroval, že batéria sa vybýja o niečo rýchlejšie a tak ma to veľmi z miery nevyviedlo. Mala za sebou cca 750 cyklov.

Keďže nemám veľmi dôvod meniť ho, tak som sa rozhodol do batérie ešte investovať. Cez Instagram som od vás dostal niekoľko tipov kde skúsiť pozáručný servis. A prisľúbil som dať vedieť ako som dopadol, takže takto.

  • M:zone – rýchla odpoveď, najvyššia cena – dal som si ho ako zálohu
  • Swiss – odpoveď, že na dané zariadenie je už ukončená servisná podpora od výrobcu a nevedia už teda náhradný diel objednať
  • C.C.Computer – nie je problém, stačí priniesť zariadenie
  • výmena svojpomocne resp. s asistenciou ľudí, čo si ju robili – toto som si nechal na záver ako posledne možné riešenie

Tak som cez víkend spravil zálohy a v pondelok sa vybral aj s „miláškom“ do C.C.Computer. Pri preberaní som sa dozvedel, že na moje zariadenie je už naozaj ukončená servisná podpora a je označené ako legacy. Technici sa vyjadrili, že je ale pomerne veľká šanca získať originálnu batériu a aj klávesnicu s trackapdom, keďže sa mení celý kit. Rozlúčil som sa s tým, že mi najbližšie týždne dajú vedieť.

Na moje veľké potešenie všetko bolo vybavené nasledujúci deň. MacBook si asi 5 nabíjacích cyklov doma zvykal na novú batériu (pár krát sa predčasne vypol na 15 a 5 % kapacity). Teraz už všetko ide ako má.

Takže ak máte podobné zariadenie máte poslednú šancu aspoň preventívne batériu si dať vymeniť, ak plánujete zariadenie ešte nejakú dobu používať.

Moja vďaka patrí vám za tipy a samozrejme do C.C.Computer.