Vlog


Sleduj ma


Twitter


Výmena batérie v MacBook Pro 13" (Retina, late 2013)

V piatok večer, týždeň pred Valentínom mi môj domáci takmer 7 ročný Apple MacBook Pro oznámil, že batéria si vyžaduje návštevu servisu. Pár týždňov predtým, som registroval, že batéria sa vybýja o niečo rýchlejšie a tak ma to veľmi z miery nevyviedlo. Mala za sebou cca 750 cyklov.

Keďže nemám veľmi dôvod meniť ho, tak som sa rozhodol do batérie ešte investovať. Cez Instagram som od vás dostal niekoľko tipov kde skúsiť pozáručný servis. A prisľúbil som dať vedieť ako som dopadol, takže takto.

Tak som cez víkend spravil zálohy a v pondelok sa vybral aj s „miláškom“ do C.C.Computer. Pri preberaní som sa dozvedel, že na moje zariadenie je už naozaj ukončená servisná podpora a je označené ako legacy. Technici sa vyjadrili, že je ale pomerne veľká šanca získať originálnu batériu a aj klávesnicu s trackapdom, keďže sa mení celý kit. Rozlúčil som sa s tým, že mi najbližšie týždne dajú vedieť.

Na moje veľké potešenie všetko bolo vybavené nasledujúci deň. MacBook si asi 5 nabíjacích cyklov doma zvykal na novú batériu (pár krát sa predčasne vypol na 15 a 5 % kapacity). Teraz už všetko ide ako má.

Takže ak máte podobné zariadenie máte poslednú šancu aspoň preventívne batériu si dať vymeniť, ak plánujete zariadenie ešte nejakú dobu používať.

Moja vďaka patrí vám za tipy a samozrejme do C.C.Computer.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Mac mini za 9500 dolárov ročne? Áno od AWS

Povedzme si na rovinu, že vyvíjať pre Apple ekosystém mimo Apple je dosť náročne, ba priam nemožné. Preto ma celkom zaujalo, že AWS spustilo EC2 Mac i

Apple iPad Air 2020 Sky Blue + Apple Pencil unboxing | VLOG #87

Už celkom dlho som sa na žiaden hardvér tak netešil. A popravde aj tak dlho nečakal, ale vyplatilo sa. Predstavenie tohtoročného Apple iPad Air mi pr

Evernote – ako sa vrátiť k starej verzii

Dnes som strávil pár okamihov na diskusnom fóre Evernote a nová verzia to teda schytáva z každej strany. Zároveň v roadmape sa neobjavil aj jeden fix

Publikované 08.03.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist