Vlog


Sleduj ma


Twitter


Výmena batérie v MacBook Pro 13" (Retina, late 2013)

V piatok večer, týždeň pred Valentínom mi môj domáci takmer 7 ročný Apple MacBook Pro oznámil, že batéria si vyžaduje návštevu servisu. Pár týždňov predtým, som registroval, že batéria sa vybýja o niečo rýchlejšie a tak ma to veľmi z miery nevyviedlo. Mala za sebou cca 750 cyklov.

Keďže nemám veľmi dôvod meniť ho, tak som sa rozhodol do batérie ešte investovať. Cez Instagram som od vás dostal niekoľko tipov kde skúsiť pozáručný servis. A prisľúbil som dať vedieť ako som dopadol, takže takto.

Tak som cez víkend spravil zálohy a v pondelok sa vybral aj s „miláškom“ do C.C.Computer. Pri preberaní som sa dozvedel, že na moje zariadenie je už naozaj ukončená servisná podpora a je označené ako legacy. Technici sa vyjadrili, že je ale pomerne veľká šanca získať originálnu batériu a aj klávesnicu s trackapdom, keďže sa mení celý kit. Rozlúčil som sa s tým, že mi najbližšie týždne dajú vedieť.

Na moje veľké potešenie všetko bolo vybavené nasledujúci deň. MacBook si asi 5 nabíjacích cyklov doma zvykal na novú batériu (pár krát sa predčasne vypol na 15 a 5 % kapacity). Teraz už všetko ide ako má.

Takže ak máte podobné zariadenie máte poslednú šancu aspoň preventívne batériu si dať vymeniť, ak plánujete zariadenie ešte nejakú dobu používať.

Moja vďaka patrí vám za tipy a samozrejme do C.C.Computer.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Ako opakovane nainštalovať trial Apple Final Cut Pro X

Ak občas potrebujete spustiť Apple Final Cut Pro X pár krát do roka tak 330 eúr je dosť pálka. Opakovanému nainštalovaniu 30 dňovej trial verzie sa Ap

Ako ponechať Bash ako predvolený shell na Apple macOS Catalina

Nový macOS 10.15 Catalina priniesol aj zmenu v tom aký predvolený (default) shell sa používa. Doteraz to bol Bash, no vystriedal ho zsh. Aktuálne teda

Tieto aplikácie vám nebudú fungovať na macOS 10.15 Catalina

Počas tohto týždňa bola vydaná verejne dostupná nová verzia macOS Catalina od Apple. Prináša niekoľko noviniek no ide o prvú verziu operačného systému

Publikované 08.03.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist