Vlog


Sleduj ma


Twitter


CoreOS Container Linux definitívne končí

To, čo bolo od akvizície jasné je teraz oficiálne - CoreOS Container Linux naozaj končí. Konkrétne od 26. mája tohto roku nebudú ponúkané žiadne aktualizácie a od 1. septembra budú dáta okolo jeho projektov zmazané alebo nastavené len pre čítanie.

Red Hat odporúča prejsť na Fedora CoreOS, ktorý som tu už spomínal. Ďalšou možnosťou je Flatcar Container Linux. Ten podľa svojich tvorcov vstupuje do novej éry a bude pokračovať ďalej svojim vlastným vývojom. V čase sa teda určite cesty oboch projektov rozídu.

Flatcar Container Linux napríklad chce priniesť stabilnú podporu pre ARM procesory, či prejsť na cgroupv2. Berlínska spoločnosť Kinvolk, ktorá za týmto projektom stojí sa tak ide viac transformovať na „linuxovú“. Jej cieľom je poskytovať profesionálny a plne otvorený softvér, čo ani pri CoreOS nebolo úplne možné.

Za mňa sa viac prikláňam ku Flatcar, ako Fedora CoreOS. Samozrejme čas ukáže ako sa projektom bude dariť.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Microsoft kúpil tvorcu Flatcar Container Linux

Koncom apríla spoločnosť Kinvolk, ktorá je tvorcom distribúcie Flatcar Container Linux bola odkúpená Microsoftom. Flatcar Container Linux sa profitova

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

Fedora CoreOS je už verejne dostupná na používanie

Fedora CoreOS bola počas minuloročného leta dostupná ako preview, odteraz ju môžete používať. CoreOS patrí pod Red Hat od akvizície v roku 2018. Dlho

Publikované 09.03.2020
TOPlist TOPlist